Presunúť na hlavný obsah

Z dcéry Natálie Selvekovej vyrastá inteligentná mladá dáma: Už teraz je jasné, že sa zrejme vydá v krokoch známej mamy

Slovenské celebrity

Krásna dcéra Natálie Selvekovej, od detstva vyrastala po boku talentovanej a ambicióznej ženy. Dnes je z nej inteligentná mladá dáma, na ktorú je jej mama právom hrdá. A my sme si isté, že o Nikol budeme v budúcnosti ešte veľa počuť. Má totiž skvelý vzor a predpoklady, stať sa mimoriadne úspešnou.

Okrem toho, že ste úspešnou podnikateľkou v beauty segmente, ste aj mamou. Bolo náročné rozbiehať biznis s malým dieťaťom? 

Bolo to určite náročné, ale pomáhali mi obe babky, môj drive a chuť rozbehnúť podnikanie. No a musím zaklopať, malá nebola chorľavá. Toto všetko mi pomohlo začať pracovať už keď mala rok a pol a síce teda s “vyplazeným jazykom” a bez voľného času na seba, ale stálo to zato! 

Snažíte sa dcérku postupne zasväcovať do tohto sveta? 

Nikolku som (samozrejme občas) brávala so sebou do práce už odkedy si pamätám. Spomínam si najmä situácie, keď som ju išla vyzdvihnúť zo škôlky, či školy a spolu sme sa vrátili do kancelárie, lebo som potrebovala niečo dokončiť.

Mala tam svoj stolík, farbičky, neskôr, keď už bola predškoláčka, rada chodila po klinike za kolegyňami na čajík po kanceláriách… vždy sme jej našli nejakú “brigádu”, ktorá ju aj zabavila… pečiatkovala, zatvárala obálky, keď už poznala písmenká triedila poštu. Na tú hodinku, dve ktoré som ja potrebovala sa vždy našla práca aj pre malú brigádničku.(úsmev)

Ako školáčka, zase napríklad mávala 2 x týždenne po škole v mojej kancelárii hodiny angličtiny... a ja som mala opäť čas zatiaľ dorobiť čo bolo potrebné. 

Sama si spomínam ako rada som ja chodila k babke do účtárne, mamke či otcovi do kancelárie. Špeciálne som milovala, ak mama pracovala v sobotu. Je právnička a pracovala ako zástupkyňa obvodného úradu a občas musela byť v sobotu prítomná pri sobášoch. Ja som zatiaľ obdivovala nevesty, počúvala obrady a mala som kooopu koláčov od svadobčanov! 

Zaujíma sa už v tomto veku o to, ako firma funguje? Pomáha Vám pri niečom? 

Zhruba celý druhý stupeň ZŠ teda od 5-8 triedy, vždy v lete seriózne brigádovala, chodila 2x týždne vypomáhať  komu čo bolo treba - recepčným či sestričkám, alebo mne urobiť nejakú tabuľku. Ona s ENVY vlastne vyrástla, takže všetko vie.

Produky vidí prvá, lebo prototypov mám ja vždy plnú kúpeľňu, ale od nástupu na strednú školu nemá čas mi pomáhať. Je svedomitá študentka a má aj množstvo mimoškolských krúžkov a kurzov, takže posledné 2 roky do Envy chodí len sporadicky. 

Vyrástla z nej už mladá dáma, aký máte vzťah? Je to už taká "parťáčka" do života? 

Určite áno, je to výborná študentka, od 6 rokov profesionálne tancuje, študuje jazyky. Som na ňu úprimne veľmi pyšná. Keďže má veľmi podobnú povahu ako ja, vieme sa samozrejme aj parádne pochytiť. (smiech)

Ale rozhodne je parťáčka. Akurát plánujeme dovolenku na jarné prázdniny, vyrazíme si len my dve spolu, obzrieť EXPO do Dubaja. 

Kde ju Vy ako mama, vidíte o 10 rokov? 

Verím, že si pôjde za svojím cieľom, naplní svoje ambície a bude úspešná a nezávislá mladá dáma. Hlavne nech je šťastná! 

Chceli by ste, aby išla vo vašich krokoch? 

Ja by som ju najradšej videla viac na poli vedeckom ako manažérskom, ale uvidíme. Študuje britskú medzinárodnú strednú školu a fokusuje sa najmä na biológiu a chémiu.

Týmto smerom chce následne pokračovať aj vo vysokoškolskom štúdiu, pravdepodobne v Anglicku. Tak možno raz zmení môj core business - výrobu kozmetiky na farmaceutickú spoločnosť. Čas ukáže.