Presunúť na hlavný obsah

Doprajte si kvalitný spánok: Takto sa vyspíte ako princezná každú noc

Bývanie

Doprajte si luxus v podobe kvalitného spánku. S týmito tipmi budete spať ako v bavlnke.

Vedeli ste, že v priemere prespíme až jednu tretinu nášho života? Na prvý pohľad sa to zdá byť vysoké číslo - avšak, či chceme alebo nie, spať musíme. Spánok je pre každodenné fungovanie nevyhnutný najmä preto, že nám pomáha načerpať energiu. Inak povedané, jeho nedostatok či nízka kvalita môžu mať na naše telo a myseľ značne negatívny dopad. V súvislosti so spánkom sa hovorí najmä o odporúčanej minimálnej dĺžke, teda aspoň 7 alebo 8 hodín. Už menej známy je fakt, že dôležité je nielen koľko spíte, ale najmä kde a ako.

Je vedecky dokázané, že kvalita nočného spánku priamo ovplyvňuje naše duševné a fyzické zdravie a to, ako sa cítime počas dňa. Štúdie zistili, že plnohodnotný odpočinok je dôležitý nielen z hľadiska “dobíjania bateriek”, ale ovplyvňuje aj našu produktivitu, emocionálnu rovnováhu, zdravie mozgu a srdca, imunitné funkcie, kreativitu, vitalitu, ba dokonca aj hmotnosť. Aj preto je pre jeho dosiahnutie kľúčové vytvoriť si priaznivé prostredie. Je to jednoduchšie, ako si možno myslíte - stačí mať na pamäti niekoľko vecí.

Kvalitný matrac

Základom kvalitného spánku je kvalitný matrac, ktorý sa prispôsobí vášmu telu a jeho potrebám. Niekto preferuje tvrdé povrchy, zatiaľ čo iní nedajú dopustiť na ergonomický tvar a pamäťovú penu, ktorá sa presne prispôsobí každému tvaru tela. Výber ostáva samozrejme na preferenciách každej používateľky, no základom je, aby sa cítila komfortne a uvoľnene.

Teplé svetlo

Ďalším dôležitým komponentom, ktorý ovplyvňuje kvalitu spánku, je svetlo. Hoci sa môže zdať, že svetlo nemá na spánok žiaden vplyv, opak je pravdou. Napríklad LED svetlá sú pre oči úplná katastrofa. Modré svetlo z LED žiaroviek či elektronických zariadení narúša produkciu spánkového hormónu - melatonínu, čo spôsobuje, že sú na ne oči citlivejšie a tým pádom sa nám horšie zaspáva. Odborníci tiež odporúčajú mať v spálni svetlo ladené do teplých tónov, pretože je menej citlivé na oči, a tým pádom nenarúša proces zaspávania.

Kvalitné obliečky sú základ

Azda neexistuje lepší pocit, ako sa po náročnom dni zvaliť do postele. Ak sa chcete v tej svojej zakaždým cítiť ako na obláčiku, nezabudnite na kvalitnú posteľnú súpravu. Stačí len dokonale našuchorený vankúš a teplá prikrývka, a vaše telo ovládne eufória relaxu a komfortu, ktorý zaručí, že sa vám bude v noci spať ako v bavlnke.

V tomto ohľade je najlepšie zvoliť si aj prvotriedne obliečky z kvalitného materiálu. Ideálne je zvoliť si materiály ako je napríklad jemná bavlna, pretože je nielen pohodlná a hebká na dotyk, ale zároveň zaručuje nekompromisnú kvalitu. Vhodným kandidátom sú prémiové obliečky od slovenskej značky PM Home, vďaka ktorým sa vaša spálňa premení na izbu v luxusnom hoteli.

Prvotriedna kvalita v spojení s nadčasovým dizajnom sa postarajú o dokonalý spánkový relax pre vás či vašich blízkych. Hebká a pohodlná posteľná súprava je utkaná z najkvalitnejšej 100% bavlnenej látky so 400 TC (Thread Count), aby sa zaručila jemnejšia povrchová úprava. Jednoduchý lem s čistými líniami podčiarkuje nadčasový vzhľad a vytvára tak dokonalé minimalistické spánkové zátišie, ktoré ulahodí každej spálni.

Na výber je z troch variantov rozmerov, prispôsobených pre zákazníkov na slovenskom trhu. Súpravu obliečok si môžete vybrať v šiestich decentných farbách - zlatej, striebornej, tmavomodrej, béžovej, bielej a červenej, a prispôsobiť ju tak vášmu vkusu či interiéru spálne.

Navyše, vďaka prémiovému baleniu s zamatovým povrchom je takáto sada posteľnej bielizne výborným tipom na originálny darček. Spať predsa musí každý a kúpou kvalitných obliečok dáte blízkemu najavo, že vám záleží na tom, aby vykročil do nového dňa dokonale oddýchnutý.

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -