Presunúť na hlavný obsah

Screenové rolety sú hitom západného bývania. Prinášame päť dôvodov, prečo si ich obstarať

Bývanie

Obzeráte sa po vonkajšom tienení, ktoré vám zaistí ochranu pred slnkom aj dostatočné súkromie? Vyskúšajte screenové rolety. Ľahko sa ovládajú a udržujú, hodia sa na okná rodinných domov aj administratívnych budov a môžu mať rôznu svetelnú priepustnosť. Aké sú ich ďalšie prednosti?

1. Screenové rolety ponúkajú praktickosť aj elegantný vzhľad

Screenové rolety, takzvané screeny alebo tiež zvislé fasádne clony, sa dobre uplatnia pri bežných aj veľkoformátových oknách. Medzi ich najväčšie klady patrí tvarová stálosť, jednoduchá manipulácia a inštalácia, minimalistický dizajn, variabilita a čiastočná svetelná priepustnosť. Sú využiteľné takisto ako bočná zástena, ktorá chráni proti vetru. Vyrába sa z vysoko kvalitných látok, odolných proti vyblednutiu – farbu aj materiál si môžete vybrať podľa svojho uváženia. 

Nie ste si istí, ako by vyzeral výsledok? Nie je nič jednoduchšie ako vizualizácia tienenia pomocou šikovnej aplikácie. AR aplikácia českej firmy Climax dokáže zobraziť 3D model výrobku v konkrétnom prostredí. Ľahko si tak overíte, ako by rolety ladili s vašim domom a pre aké farebné vyhotovenie sa rozhodnúť. Aplikácia vám navyše umožní si vyskúšať, ako by vonkajšie tienenie mohlo reálne fungovať.

2. Vonkajšie látkové rolety je možné inštalovať aj do pergoly

Vonkajšie látkové rolety môžu poslúžiť aj ako tienenie vašej zimnej záhrady či pergoly. Pergolu tak budete môcť využívať, aj keď počasie vonku nebude práve ideálne. Vytvorí sa príjemné závetrie a získate väčšie súkromie. Screenové vonkajšie rolety do pergoly vďaka svojím jedinečným vlastnostiam priestor zatienia a zároveň vám stále ponechajú dostatok svetla. Budete skrytí pred okolitým svetom, ale stále budete mať výhľad do ulice. Skvelým tienením pergoly bude zvislá fasádna clona Unirol 100 Z, ktorá ponúka zvýšenú odolnosť proti vetru. 

3. Existujú desiatky typov vonkajších látkových roliet

Screenové rolety sa môžu líšiť materiálom, vyhotovením, konštrukciou, typom vedenia látky aj ovládaním. V ponuke sú clony z perforovanej látky, zatemňovacie clony, rolety zo screenovej látky (sklené vlákno potiahnuté PVC) a clony z akrylovej látky. K dispozícii sú v širokej škále odtieňov. Môžu mať manuálne aj elektrické ovládanie – tzn. pomocou vypínača, diaľkového ovládania, riadiacej automatiky či smartfónu. A dajú sa doplniť slnečným alebo veterným snímačom – automaticky sa zatiahnu a vytiahnu kedykoľvek je to potrebné. 

Stretnete sa s troma základnými typmi vedenia látok – v lanku, lište a zipse. Vedenie v zipse zvyšuje odolnosť screenov voči vetru. Spôsoby montáže sú potom dva – do priznaného alebo do podomietkového boxu. Druhá možnosť je vždy lepšia. Výsledok je elegantnejší – screenová roleta nebude zasahovať do svetlosti okna. S obstaraním roliet ale musíte počítať už pri stavbe – a ešte lepšie vo fáze projektu. Inštalácia do viditeľného boxu je zasa možná aj dodatočne. 

4. Screeny sú odolné a prispievajú k energetickej úspore

Screenové rolety vás okúzlia nielen svojím príjemným dizajnom, ale predovšetkým vám výrazne uľahčia život. Sú odolné proti klimatickým vplyvom a bez ťažkostí odolajú aj silnejšiemu vetru. Vaše okná budú chrániť pred mrazom aj ostrým slnkom. Pokiaľ vás každoročne trápili tepelné úniky a neznesiteľná horúčava počas letných mesiacov, je to ďalší pádny dôvod, prečo si screenové rolety obstarať. V oboch prípadoch vám dokážu pomôcť, preto sú veľmi výhodnou investíciou. A aby toho nebolo málo, ešte na tom ušetríte. V lete už nebude potrebné míňať za klimatizáciu a počas zimy sa vyhnete nadmernému prekurovaniu. Screeny pomôžu udržať stabilnú teplotu vnútri vášho domu.

5. Screenové rolety sú prakticky bezúdržbové

Obávate sa zložitej údržby? Potom vás najskôr poteší, že zvislé fasádne clony sú takmer bezúdržbové. Odporúča sa však umývať ich aspoň dvakrát do roka – na jeseň a na jar. Vyhnite sa agresívnym čistiacim prostriedkom. Vystačíte si iba s mydlovou vodou a nasiakavou handričkou alebo s tlakovým čističom – jeho tlak by mal byť nastavený na čo najnižší stupeň. Potom je dôležité nechať látku poriadne uschnúť, inak by mohlo dôjsť k poškodeniu. Napríklad by v zime začala premŕzať. 

- reklamná správa -