Presunúť na hlavný obsah

Pohodlné záhradné sedenie: 3 trendy, ktoré vás očaria!

Bývanie

Aj keď si aprílové počasie robí čo chce, je správny čas upratať záhradu a vybrať dokonalé sedenie, ktoré bude zdobiť váš exteriér. Hlavné heslo je, cítiť sa pohodlne!

Záhradné sedenie tvorí základ úspechu kvalitnej terasy. Nezabúdajte však, že to nie je len o lavici, stoličkách či stolíku. V portfóliu je niekoľko trendy kúskov, ktoré vašu záhradu povýšia na inú úroveň. Podstatné je, aby spĺňal hneď niekoľko funkcií. Unikátny dizajn, ktorý vás okamžite očarí a pohodlie, ktoré budete vyhľadávať každý deň po práci. No v neposlednom rade by mal slúžiť všetkým členom vašej rodiny, takže nezabudnite na jeho dostatočnú veľkosť. Ponuka je v skutku široká, stačí si už len vybrať ten správny dizajn pre vás.

Hollywoodske hojdačky

 

Hojdanie pôsobí na ľudí upokojujúco a uvoľňujúco. Hollywoodske hojdačky sú zavesené hojdajúce sa lavičky pripevnené ku konštrukcii. Zväčša sú vyrobené z dreva, prípadne z ocele, preto si môžete byť istí ich stabilitou. Sú dokonalým stelesnením pohodlia. Nastaviteľné striešky vás chránia pred slnkom. Toto sedenie je veľmi praktické, lebo ho využijete takmer celoročne, no nezabudnite ju postaviť na miesto s pekným výhľadom. Váš zážitok z hojdania bude tak nezabudnuteľný. Keď si do nej lahnete už sa nepostavíte.

Vedeli ste, že: Prvé hollywoodske hojdačky boli vyrobené začiatkom 20. storočia v Anglicku, ktoré je považované za krajinu záhrad. Pohodlné lavičky sa však preslávili až v 50. rokoch: v mnohých hollywoodskych filmoch slúžili ako luxusná rekvizita. Považovali sa za symbol okázalosti, blahobytu a neskromného životného štýlu. Z tých čias pochádza aj názov „hollywoodska hojdačka“. Dnes zažívajú kultové hojdačky ozajstnú renesanciu. 

Závesné kreslá

Ak vám hojdačky nevyhovujú skvelým variantom sú závesné kreslá, v ktorých sa budete cítiť akoby ste sa vznášali. Ich výhodou je, že ich viete využiť nielen v exteriéri, ale aj v interiéri, konkrétne v obývačke či spálni. Sedacia časť v tvare kvapky vám dodá dostatok pohodlia, kde môžete oddychovať s knihou v ruke alebo pracovať na home office.    

Pohovky

K dlhým letným nociam jednoznačne patrí aj sledovanie hviezd. Tieto magické momenty môžete zažívať priamo zo štýlovej záhradnej pohovky, ktorá daný zážitok ešte umocní. Bude dejiskom vášnivých chvíľ, ale aj nekonečných rozhovorov s vašimi milovanými. Už ste sa rozhodli, ktorý trendy kúsok zvolíte do vašej záhrady?

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -