Presunúť na hlavný obsah

Tvar slnečných okuliarov by mal kopírovať líniu vašej tváre a definovať osobnosť: Po akom type siahnuť?

Móda

Slnečné okuliare sú na leto absolútne must - have. Viete však, aké sa hodia k vašej tvári? Áno na tom totiž naozaj záleží.

Leto sa blíži a jeden z absolútne hlavných doplnkov, ktorý k nemu patrí sú slnečné okuliare. V dnešnej dobe máme na výber z obrovského množstva tvarov, farieb, čoraz viac sa v tomto smere dostáva do popredia napríklad geometria. No skôr ako siahnete po najnovšej vychtávke, mali by ste sa zamyslieť nad líniou svojej tváre. Tá zohráva pri výbere vhodného typu, skutočne kľúčovú úlohu. Okuliare vám skrátka musia sadnúť, aby vynikla vaša krása, no zároveň aj osobnosť.

Základom je aby vyvážili vaše proporcie

Prvovu vecou, na ktorú musíte pamätať je tá, že musia vyvážiť vaše proporcie. Jednoducho v určitom zmysle by mali byť vašim protipólom. Keď máte hranatú tvár, pristanú vám najmä okrúhle alebo oválne okuliare. Vo vašom prípade sa nemusíte báť ani takzvaných Lennoniek. Tie budú aj toto leto veľmi obľúbené, najmä v zlatej verzii, z ktorej sa stane hit sezóny.

Prečítajte si: MBPFW FW 2022: Pavol Dendis v kolekcii Burning Heart zmenil náladu, playlist a farebnú schému

Populárny však bude aj oválny tvar v tmavohnedej s jemnými aplikáciami. V tom prípade máte veľkú výhodu, že sa skvele kombinujú k rôznym stylingom

Odvážna geometria

Ak máte srdcový typ tváre, teda vaše čelo je širšie ako brada, v podstate máte veľké šťastie. Hodia sa vám všetky atypické tvary, ktoré na vás nádherne vyniknú. Nebojte sa vôbec odvážnej geometrie, toto je niečo, čo vám rozhodne pristane. Za najideálnejší typ pre vás sa považujú okuliare mačacieho tvaru a retro rámy. 

Efektivita a trend v jednom

Ženy s okrúhlou tvárou by mali siahnuť po hranatom tvare. V tomto prípade je však veľmi dôležitá aj samotná šírka okuliarov. Pamätajte na to, že by mali byť široké minimálne tak, ako vaša najširšia časť tváre. V opačnom prípade budete pôsobiť  trochu komicky.

Navyše tento tvar rámu je jeden z tých, ktorý poskytuje aj najväčšiu ochranu, keďže zaberajú značnú časť tváre. Čiže win - win na všetky strany. 

Základné rozdelenie podľa typu tváre:

  • Hranatá tvár - okrúhly, či oválny tvar
  • Okrúhla tvár - hranatý tvar
  • Srdcový tvar - všetky geometrické atypy
  • Oválna tvár - hodí sa vám všetko

Kto všetko si nenechal ujsť prehliadku: Marcel Holubec W. CONCRÈTE: Jedinečná Emma Čaputová, silno ženská Karolína Chomistekov

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe