Presunúť na hlavný obsah

Balkón v BOHO štýle. Inšpirujte sa!

Bývanie

Túžite po mieste pokoja, no bojujete s malým balkónom? Žiadny problém! Nech pracujete s akýmkoľvek priestorom, ideálnym spôsobom je zariadiť si ho v BOHO štýle, ktorý si vás okamžite získa. Presvedčte sa!

Základnom boho štýlu sú prírodné prvky, ktoré môžete navzájom kombinovať. Spájajú sa v ňom staršie, ale aj moderné prvky. Pôsobí uprataným dojmom, no zároveň z neho ide teplo a harmónia.

Vedeli ste, že: Korene nemá z antického Grécka, ako by možno väčšina tipovala. Boho alebo teda bohémsky štýl vznikol vo Francúzsku v 19. storočí.

Strieda sa v ňom viacero štýlov a farebných akcentovBoho štýl je iný a vymyká sa priemeru. Ide z neho život, sloboda a relax. Už sme vás presvedčili? Prezradíme vám, ako si taký balkón zariadiť rýchlo, jednoducho a za nízky rozpočet.

Pohodlné sedenie

Boho štýl má blízko k prírode. Tento fakt by ste mali zohľadniť aj pri voľbe balkónového nábytku. Ak chcete ušetriť na rozpočte, ste zruční a radi pridávate ruku k tvorbe svojej domácnosti, ideálnym riešením je pre vás paletové sedenie. Potom si už len vyberiete správny podsedák, aby sa vám sedelo pohodlne a máte hotovo! 

 

Dokonalou alternatívou pohodlného sedenia je aj závesné kreslo, ktoré si dokážete rovnako vyrobiť sami alebo hojdacia sieť. Vďaka nim sa budete cítiť vskutku slobodne a jemné húpanie povýši vaše oddychovanie na inú úroveň. Závisí už len na vašich preferenciách a predstave vášho kútika relaxu. Pre jemnejší vzhľad môžete voliť zaoblený okrúhly stôl, ktorý vám ušetrí priestor.

Hravé textílie

V rámci boho štýlu textílií nie je nikdy dosť! Samozrejmosťou by mal byť hladko tkaný okrúhly koberec napríklad z juty. Vďaka nemu si môžete vyjsť na terasu bosými nohami a oceníte ho aj počas chladnejších večerov. Vyberte si ho taktiež v prírodnom materiáli a v rovnakej alebo čo najbližšej farbe k sedacej súprave. 

Náš tipVedeli ste, že záclony nepatria len do interiéru? Boho trend si ich priam žiada! Môžete ich využiť ako pomyselnú stenu a vytvoriť si tak väčšie súkromie pred zvedavými pohľadmi susedov. Navyše vás ochránia pred priamym slnkom a dodajú celkový šmrnc. 

Na rad prichádzajú deky a vankúše, ktoré môžete prehodiť cez sedaciu súpravu. Poslúžia nielen ako efektný doplnok, ale počas chladnejších večerov i príjemne zahrejú. Efektnými budú aj sedacie vankúše, ktorými prispejete k ďalšiemu miestu na sedenie, ale aj príjemne doladania exteriér. Strapce dodajú tomu ten správny boho nádych. Hrajte sa a odviažte sa, boho štýl vám to dovoľuje.

Džungľa na balkóne

Boho je jednoznačne exotický a žiada si poriadnu nálož kvetov. Ešte dôležitejšie ako výber jednotlivých kvetov je však ich umiestnenie do dekoračných obalov na črepníky. Ideálnou voľbou budú kvetináče z morskej trávy či bambusu. Krok vedľa neurobíte ani s prútenými.

Vyniknú v nich najmä väčšie zelené rastliny. Klasické tuje ale vymeňte za niečo viac originálnejšie a exotickejšie. Naším tipom sú palmy, juky, kaktusy, rastlina slonia noha a mnoho ďalších.

Ako stolovať v boho štýle

Pri chvíľach osamote či s priateľmi, celkovú atmosféru dokonale dotvorí chutné domáce jedlo. Naservírujte si ho na úrovni. Pri boho štýle to je pomerne jednoduché. Stačí si iba vybrať rôzne farebné a zaujímavé taniere, hrnčeky alebo misy. Pod ne uložte podložky z prírodného materiálu, plátené obrúsky a môže konzumovať.

Zaujímavý lampáš a svetelná reťaz, ktoré idylicky rozžiaria priestor, budú iba príjemnou záverečnou bodkou na vašom balkóne. 

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -