5 tipov na zdravšie nechty
Pri prvom stretnutí s novým človekom si všímame viacero faktorov, vďaka ktorým danú osobu hodnotíme. Jedným z tých faktorov sú aj naše nechty. Istá časť ľudí ich stále považuje za časť tela, o ktorú sa netreba špeciálne starať. Neupravujú si ich, myslia si, že je to zbytočné a príliš náročné. Pritom stačí pár jednoduchých krokov, vďaka ktorým vaše nechty zažiaria bez väčšej námahy.
1. Dostatočný prísun vitamínov
To, či má naše telo dostatok vitamínov si môžeme okamžite všimnúť na nechtoch. Vitamíny poskytujú kompletnú výživu, ktorá dodáva nechtom lesk, a tak ovplyvňujú ich kvalitu a vzhľad. Jedným z kľúčových minerálov je zinok. Nedostatok zinku vieme spozorovať tak, že nechty majú bledú farbu, sú lámavé alebo sa nám zle hoja ranky v nechtovej kožičke. Podľa odborníkov stačí navýšiť konzumáciu zinku v podobe správnych doplnkov stravy a nechty budú opäť dostatočne vyživené i zdravé.
2. Obmedzenie chemikálií
Vzhľad našich nechtov ovplyvňujú do značnej miery aj čistiace prostriedky. Chemické látky prerušia nechtovú bariéru a oslabia necht, ktorý sa pri bežných činnostiach rýchlejšie zlomí. Je to najmä preto, že naše nechty obsahujú málo lipidov, kvôli čomu sú oslabnuté a náchylnejšie na lámanie. Veľa ľudí využíva pri upratovaní a umývaní rukavice, ktoré zabraňujú priamemu styku nechtov s chemikáliami. Aj takáto malá zmena návyku pri domácich prácach dokáže prispieť k zdravším nechtom.
3. Poctivá hydratácia
Aby naše nechty vydržali pevné a zdravé je potrebná hydratácia nielen zvnútra, ale aj zvonku. Dostatočný pitný režim cez deň a používanie hydratačných olejov na nechty dokáže efektívne pomôcť ku krajšiemu vzhľadu nechtov. Obnovujúci olej na nechty Tea Tree Ikarov obsahuje čajovník, vďaka ktorému sú nechty silné, chránené pred plesňami a rýchlejšie rastú. Okrem olejčekov na nechty sú vhodné aj séra na nechtovú kožičku, ktoré hydratujú nechtové okolie. Vďaka tomu sa netvoria na nechtoch zádery a ranky.
4. Stop obhrýzaniu nechtov
Veľa z nás si obhrýza nechty v stresových situáciách. Nechty sú potom oslabené, jemné, tvoria sa zádery, niekedy až do krvi a celkový vzhľad našich nechtov nie je vôbec estetický. Odnaučiť sa tento zlozvyk nie je ľahké, pretože ľudia to v mnohých prípadoch robia podvedome. Ak ste sa prichytili, že si obhrýzate nechty, identifikujte, o akú situáciu ide. Keď to robíte z nudy, skúste si ruky nejako zamestnať. Zoberte do ruky mäkkú loptičku, začnite štrikovať alebo háčkovať alebo vymyslite pre ruky inú aktivitu, ktorá ich dostatočne zamestná. Podľa odborníkov pomáha pri obhryzovaní nechtov napríklad žuvačka. Zamestnanie žuvacích svalov odvráti pozornosť mozgu od nechtov a vášmu mozgu už nenapadne obhrýzať ich.
5. Pilník vždy poruke
Aj keď sa o naše nechty pravidelne staráme, môže nastať situácia, kedy s nechtom nechtiac buchneme o tvrdý povrch, čoho dôsledkom sa nalomí. Kvôli takýmto prípadom je dobré mať pilník na nechty vždy po ruke. Namiesto toho, aby sme necht odlomili rukami, bezpečne ho opilníkujeme a zabránime odtrhnutiu celého nechtu, či natrhnutiu nechtovej kožičky. Nemusíte mať v kabelke veľký pilník. Stačí vám malý, ktorý si môžete hodiť do peňaženky, kabelky či zavesiť na kľúče ako kľúčenku.
- reklamná správa -