Presunúť na hlavný obsah

Vákuum je TOPka v príprave potravín pre každého, kto chce žiť zdravo

Recepty

Mať zdravý životný štýl nie je trendová záležitosť. Je to vec váženia si seba samého, spôsob, ako si čo najdlhšie udržať dobrú kondíciu, zdravie a pozitívny pohľad na život. Zdravý životný štýl neznamená len dostatok pohybu a vyvážený jedálniček. Je to aj spôsob prípravy jedla. Vákuum je v tomto veľmi dobrým pomocníkom.

Ešte donedávna bolo na vrchole rebríčka zdravej prípravy potravín varenie v pare. Dnes ho zosadila príprava vo vákuu. Schválne nepíšeme varenie, pretože pokrok ide míľovými krokmi dopredu aj v kuchyniach a vo vákuu môžete už aj mixovať.

Prečo využívať vákuum v kuchyni?

Podstatou varenia vo vákuu (sous-vide) je zabalenie suroviny do špeciálneho vrecka, z ktorého sa vysaje vzduch a jedlo sa varí v cirkulujúcej vode presne stanovený čas pri presnej teplote v rozmedzí medzi 56 – 95 °C. Jedlo zostáva šťavnaté, pretože šťava z neho nevyteká a stráca tak max 10 % svojej hmotnosti, na rozdiel od bežného varenia, kedy je úbytok až cca 40 %. Nedochádza ani k stratám minerálov, vitamínov a ďalších prospešných látok, chuť aj farba zostávajú autentické. Suroviny pred prípravou sous-vide môžete osoliť aj nakoreniť, stačí však použiť menšie množstvo, ako zvyčajne. Vyhnite sa len olivovému oleju a alkoholu, tie si s chuťou vákuovo vareného jedla nerozumejú.

Nakúpte v PLANEO za skutočne výhodné ceny a tovar vám privezú, alebo si ho vyzdvihnete na každom rohu!

Mixovanie vo vákuu

Bez prístupu vzduchu si doma spravíte aj také obľúbené smoothie alebo ovocný kokteil. Vákuový mixér sa na pohľad nelíši od iných mixérov, vďaka vákuovacej jednotke však mixuje bez prístupu vzduchu. 

Takto pripravené smoothie, kokteily, krémové polievky si zachovávajú vysoký pomer živín, nepoškodených oxidáciou. Neprítomnosť vzduchu zabraňuje vzniku toxínov a rastu mikroorganizmov a keďže nič neoxiduje, aj farba zostáva krásne svieža. Produkt tak vydrží čerstvý celé hodiny.

Ako funguje mixovanie vo vákuu?

Stolný mixér SENCOR SBU7878BK s technológiou SENCOR ® Nutri Smart Blending najprv nasadenou vákuovacou jednotkou odsaje z mixovacej nádoby vzduch a až potom začne mixovať titánovými nožmi, ktoré multicyklónovým spôsobom rozmixujú suroviny až o 60 % efektívnejšie než bežné vákuové mixéry.

Na výber je 7 programov, ktoré pripravia smoothie a extra smoothie, kokteily, polievky a omáčky, drvia ľad, sekajú orechy a semienka, melú múku a maximálny výkon v krátkych intervaloch dosiahnete pulzným spínačom. Rýchlosť až do 28-tisíc otáčok sa reguluje tlačidlami. Bezpečnostný mechanizmus umožňuje spustenie len v správnej polohe. 

Objednajte si ho cez planeo.sk za skutočne výhodnú cenu a s dopravou Packeta si ho už na druhý pracovný deň vyzdvihnete vtedy a tam, kde to vyhovuje vám – bez čakania na kuriéra.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -