Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Prvá ukážka z hraného filmu o Barbie zaskočila publikum: V hlavnej úlohe Margot Robbie a Ryan Gosling

Zábava

Keď sa svet pred časom dozvedel, že Hollywood chystá hraný film o zrejme najznámejšej bábike v hračkárskej histórii, mnohí neveriacky krútili hlavou.

Film Barbie je však už nakrútený a my máme možnosť si pozrieť prvú ukážku. Z tzv. teaser traileru je zrejmé, že pôjde o naozaj unikátnu snímku. 

Čítajte tiež: Nový česko-slovenský film Slúžka: 15-ročná Anka prichádza pracovať ako slúžka do rodiny zámožného úradníka

VIDEO: Prvá ukážka z hraného filmu o Barbie zaskočila publikum

 

 

Režisérka Greta Gerwig (Lady Bird, Malé ženy) v teaser traileri mieri na filmových fanúšikov a fanúšičky, ktorým neunikne prekvapujúci odkaz na legendárny film 2001: Vesmírna odysea. Namiesto predkov súčasného človeka, ktorí vo Vesmírnej odysee prichádzali na to, ako z kostí vyrobiť nástroje, hrajú sa v aktuálnej ukážke viaceré dievčatká s bábikami... než si ich pozornosť získa neznámy objekt – obrovská a doširoka vysmiata Barbie, stvárnená herečkou Margot Robbie (Vlk z Wall Street, Vtedy v Hollywoode, The Suicide Squad: Samovražedná misia). Fascinované dievčatká odhodia zastaralé bábiky a v ich životoch začína nová éra. 

Ako naznačuje prudká zmena v ukážke, snímka nás očividne zavedie najmä do pestrofarebného sveta, v ktorom Barbie žije. V jej živote, samozrejme, nemôže chýbať Ken, ktorému prepožičia tvár herec Ryan Gosling (Zápisník jednej lásky, Drive, Blade Runner 2049). V zatiaľ neznámej úlohe sa vo filme objaví napríklad aj predstaviteľ superhrdinu menom Shang-Chi, herec Simu Liu, ktorý v teaser traileri stihne predviesť krátku tanečnú kreáciu. 

„Ľudia si okamžite myslia – oh, Margot hrá Barbie, to je mi jasné, o čom to bude. Ale naším cieľom je , aby ste dostali niečo celkom iné, než čo si myslíte, že od nás dostanete. Niečo, o čom ste ani nevedeli, že to chcete,“ hovorí predstaviteľka hlavnej úlohy a verí, že jej novinka rozpúta zmysluplné konverzácie. 

Filmová Barbie príde do kín 20. júla 2022 a celý svet už teraz s napätím čaká na odhalenie podrobností o príbehu aj ďalšom hereckom obsadení. Do slovenských kín túto svojskú snímku z produkcie štúdia Warner Bros. prinesie distribučná spoločnosť Continental film. 

Neprehliadnite: Milovníčky romantiky sa môžu tešiť na Denník princeznej 3: Príbeh premeny škaredého káčatka na princeznú bude pokračovať

- Najčítanejšie -