Presunúť na hlavný obsah

Vintage kabelka z roku 1989 zažíva slávu: Navrhla ju Vivienne Westwood a dnes naberá celkom nový rozmer

Móda

Vivienne Westwood nás pred pár týždňami vo veku 81 rokov opustila, no jej diizajnové kúsky, vrátane kabeliek zostávajú vo svete módy večné. Trendy ukazujú, že 90. roky sú späť!

90. roky patrili slobode a rebelstvu. Tento vplyv výrazne ovplyvňoval aj módu. Jednou z najodvážnejších módnych návrhárok bola aj britská kráľovná punkovej módy, Vivienne Westwood. Jej tvorba výrazne ovplyvnila aj sezóny neskôr. Podobne ako aj ona sama, jej móda a modely vytŕčali z davu. 

90. roky sa niesli v znamení denimu, šušťákov a výrazných neónových farieb. Rebélia a odvaha v móde nechýbali nielen návrhárom, ale aj samotným nositeľom. Neónové farby sa premietli aj do doplnkov, ženy milovali a milujú farebné kabelky, ktoré „rozbijú“ outfit. Jedným z nezabudnuteľných typov je aj kabelka Archive Orb Chain.

 

Kabelka Archive Orb Chain z roku 1989

Kabelka Archive Orb Chain prvýraz predstavila Vivienne Westwood na prehliadke Civilizade jar/leto 1989. Nanovo prepracovaná s moderným nádychom. Metalická ružová koža, klasická Yasmine silueta, zväčšené detaily krúžkov a zakončenie ikonickým emblémom Vivienne Westwood.

Túto jedinečnú vintage Archive Orb Chain kabelku ako aj mnoho ďalších jedinečných kúskov od Vivienne Westwood nájdete u nás na Slovensku v kamenných predajniach CUBE a na www.cubeshop.sk.

Už tento víkend 4.2.-5.2. sa v kamenných predajniach CUBE bude konať predstavenie kolekcie SPRING 2023. Klientky okrem občerstvenia a prosecca čakajú aj rôzne prekvapenia, darčeky. A práve táto kabelka od Vivienne bude vystavená v predajni CUBE Eurovea.

- Najčítanejšie -