Presunúť na hlavný obsah

City break: Symbióza luxusu, mestskej hravosti a nadčasovosti, toto miesto za hranicami musíte navštíviť

Cestovanie

Je sviatok zaľúbených a my presne vieme, kde by ste ho so svojou polovičkou mali osláviť. Toto miesto totiž spája všetko - výnimočnosť, unikátnu gastrómiu a špičkový wellness. No a o tom, že tu bude o vás postarané ako v bavlnke, niet pochýb. Verte nám, máme to z vlastnej skúsenosti!

Neopakovateľný genius loci, zimné wellness radosti a unikátne gastro

Tento spot v stovežatej jednoducho musíte zaradiť na svoj travel list. Definuje ho ozajstná symbióza luxusu, mestskej hravosti a nadčasovosti. Áno, presne taký je nový exkluzívny päťhviezdičkový hotel Andaz Prague. Je súčasťou hotelovej siete Hyatt Hotels Corporation, ktorá sídli v Chicagu a prevádzkuje 900 lokácií v 60 krajinách naprieč 6 kontinentmi.

Za zmienku určite stojí aj fakt, že ide o prvý luxusný lifestylový hotel na českom trhu. Takže ak milujete dizajn, fascinuje vás architektúra a umenie, tu si budete pripadať ako v raji.

Samotné priestory hotela sa pýšia svojou jedinečnosťou. Hotel nájdete v historickej budove – Cukrovarníckého paláca na Senovážnom námestí, pričom samotný dizajn rešpektuje charakter miesta. Už len poloha pridáva neopakovateľnú atmosféru tomuto miestu, keďže sa nachádza v úplnom srdci Prahy.

Tu pochopíte, že prepájanie histórie s najnovšími trendami je skrátka balzamom pre všetky zmysly. Určite vás očarí remeselná práca, ktorú všade vidieť a v neposlednom rade aj umelecké diela českých autorov.

V hoteli je 152 luxusných izieb, 24 apartmánov, pričom najväčší má až 130 m2. Ak sa radíte medzi bohémske duše, rozhodne si rezervujte unikátny Sugar Palace - budete si tu pripadať ako v ozajstnom paláci a ako o kráľovnú tu bude o vás aj postarané. Celkovo má toto miesto neopakovateľný genius loci.

Navyše to odtiaľto máte len na skok do Starého mesta, na Václavské námestie, Karlov most, k Staromestskému orloju, Prašnej bráne. Určite sa zbehnite pozrieť aj do Muchovho múzea, či do Národnej knižnice. Naplánujte si deň plný spoznávania histórie, nechajte sa unášať legendami a príbehmi, ktoré Praha ponúka. 

Potom si doprajte večeru v hotelovej reštaurácii ZEM, kde si vaše chuťové poháriky prídu na svoje. Je inšpirovaná matkou Zemou ako zdrojom obživy pre faunu aj flóru, čo vyjadruje prostredníctvom vysokej gastronómie. Skrátka ponúka to najlepšie z najlepšieho.

Inovatívny koncept predstavuje prepájanie tradičných jedál, kde objavíte modernú českú klasiku, avšak pripravenú z lokálnych surovín, so zachovaním autentických chutí. Vyváženosť a pôžitok, presne to budete pri jedlách cítiť. Určite ochutnajte niečo z rýb a morských plodov, to je tu hotové nebo! 

Po dobrej večeri zájdite ešte na drink do baru MEZ. Ten je oázou hravosti, priateľskej atmosféry a dobrej energie. Miestni mixológovia vás určite dostanú perfektne vyváženými koktailmi, inšpirovanými pradávnou mocou českej mytológie.

My odporúčame nechať si namiešať drink na mieru. Poproste barmana, nech vás prekvapí a uvidíte, že to bude stáť za to. 

Záver dňa ukončite vo wellnesse, ktoré podľa nás nemá v Prahe konkurenciu. Pracujú tu s extra čistou a mimoriadne účinnou českou bio kozmetikou Klara Rott, čím je cely SPA koncept jedinečný. Postarajú sa o vás špičkoví profesionáli, ktorí používajúi výhradne Klárou navrhnuté produkty - od masážnych olejov cez bylinkové mešteky až po vonné sviečky.

Užite si masáž, zrelaxujte v saune a potom si oddýchnite v parnej, či fínskej saune. Za nás celkovo je Andaz Prague unique place, kde uspokojíte všetky svoje zmysly na úplné maximum!

- Najčítanejšie -