Presunúť na hlavný obsah

Premiéra filmu Slúžka: Talentovaná Hana Lasicová a Mariana Čengel Solčanská, ako aj ďalšie známe osobnosti

Slovenské celebrity

Historická dráma Slúžka má za sebou slávnostnú premiéru, 
naplnenú známymi tvárami. Početná delegácia uviedla film v slovenskej premiére, v hľadisku sedelo množstvo celebrít.

Fenoménom posledných rokov je vysoký záujem o domácu kinematografiu. Režisérka Mariana Čengel Solčanská je divácky najnavštevovanejšou slovenskou filmárkou a záujem o premiéru jej najnovšej snímky naznačuje, že sa filmové publikum má na čo tešiť aj tentoraz. Film Slúžka má za sebou slávnostné uvedenie a do kín príde vo štvrtok 2. februára. 

V pondelok 30. januára v bratislavskom kine CINEMAX Bory uviedla početná delegácia tvorcov a tvorkýň svoj film v troch kinosálach. Okrem režisérky sa premiérových premietaní zúčastnila aj spisovateľka Hana Lasicová, z ktorej knižnej predlohy film vychádza. Nechýbali členky a členovia hereckého ansámblu, ktorý si podelil filmové úlohy. Prítomných hostí a hostky pozdravili Dana Droppová, Radka Caldová, Zuzana Mauréry, Marko Igonda či Lukáš Pelč. 

Množstvo známych tvárí a zvučných mien sa však objavilo tiež v publiku. Premiéru Slúžky si nenechali ujsť hereckí kolegovia Anikó Vargová, Kristína Tormová, Zuzana  Vačková, Braňo Deák či Dano Dangl. Slávnostný večer moderovala televízna moderátorka Iveta Malachovská, v hľadisku sa objavila jej kolegyňa Soňa Müllerová, ale aj kolegovia Andrej Bičan či Martin Nikodým. Svojou prítomnosťou tvorivý štáb podporila aj speváčka Zuzana Smatanová, ktorá k filmu zložila pieseň Tajomstvo. Premiéru si nenechala ujsť ani herečka a politička Magda Vášáryová – práve z príbehu Anky, ktorá ju v detstve opatrovala, vychádza aj príbeh filmovej novinky. 

Z úst viacerých prítomných po premiére zaznelo, že ide o najlepší film, aký doteraz Mariana Čengel Solčanská nakrútila. Oceňovali najmä silný odkaz, autentické zachytenie doby či budovanie vzťahov medzi postavami, ale aj podmanivé audiovizuálne spracovanie a herecké výkony. Vážnu tému filmu vyvažovali aj nečakane vtipné momenty a sály premiérového večera sa ozývali aj smiechom. 

Návštevníci a návštevníčky slovenských kín sa budú môcť už o pár dní presvedčiť na vlastné oči a uši – Slúžka prichádza do kín vo štvrtok 2. februára a jej premiérový víkend by v kinách určite nemali vynechať.