Presunúť na hlavný obsah

Zrkadlo životného štýlu: Čo všetko škodí vašej krásnej pleti a môžete to ešte zmeniť

Móda a krása

Skutočne dokonalá pleť, alebo aspoň jej plný potenciál, je tak trochu snom každej z nás. Avšak, nielen tie na kráse „závislé“ veľmi často investujú do správnych produktov určených na starostlivosť o pleť, čo má svoje logické dôvody. Podľa odborníkov sa proces starnutia našej pleti pomaly začína už po 30-ke a o desať rokov neskôr začína byť tento nezastaviteľný proces na našej tvári aj viditeľný.

 

O pleť sa staráme rôznymi účinnými a prospešnými maskami z kvalitného medu, pravidelným čistením tváre a rôznym iným a príjemným rozmaznávaním. Veľmi dobrou pomôckou k dokonalej pleti však môže byť aj to, ak sa budeme vyhýbať chybám, ktoré nám pomerne často robia v našom živote „spoločnosť“.

Niekedy naozaj stačí zmeniť niekoľko každodenných gest a skončíte s krajšou pleťou bez straty času a peňazí. A pokiaľ chcete zistiť, o čom hovoríme, prečítajte si tento zaujímavý príspevok.

Nevhodná poloha spánku

Najväčší vplyv na celé naše telo, či už pozitívny alebo negatívny, majú činnosti, ktorí robíme pravidelne. Z pohľadu vrások, môže byť preto spánok prínosom aj problémom zároveň. Ak si ho, možno aj vďaka kvalitnej kročajovej izolácii, doprajeme dostatočne veľa a neponocujeme, naša pleť má čas sa zregenerovať a vyzerať cez deň kvalitne. Odvrátenou stránkou pravidelného spánku však môže byť to, že pravidelne spíte v nevhodnej polohe. V nevhodnej hlavne z pohľadu tvorby vrások na tvári.

Dlhodobý tlak na pokožku tváre v nesprávnej polohe môže spôsobiť postupné vytváranie záhybov a opuchov pod očami, ktoré nie sú dvakrát ukážkové. Spánok na chrbte alebo špeciálny vankúš zabraňujú vráskam a opuchnutým očiam po prebudení pomerne jednoducho.

Ak vám nie je poloha na chrbte pre dlhodobý spánok ale príjemná, špeciálne tvarovaný vankúš je ideálne riešenie, pretože znižuje stláčanie dutín a zlepšuje dýchanie. Patentovaný dizajn drží vašu tvár počas spánku vyvýšenú a bez zbytočných tlakov a oderov tváre.

Stres náš každodenný

Aj keď sa v mnohých situáciách považuje tento stav pre telo za prospešný, jeho dlhodobé pôsobenie môže, po psychickej aj fyzickej stránke, vplývať na telo negatívne. A kde najviac sa naše starosti a všetky problémy odzrkadlia najviac, ak nie na našej pleti? Skúste preto stres zo svojho života čo najviac odbúrať a ideálne sa mu vyhýbať.

Vieme, že to nie je jednoduché, existuje na to ale niekoľko úžasných techník a metód, s ktorých praktizovaním v reálnom živote môžete začať už dnes, a to v mimoriadne pohodlnom relaxačnom kresle.

Všetci vieme, že mať „dokonalú“ pleť do značnej miery závisí od genetiky. Bez ohľadu na tento predpoklad je však potrebné povedať, že neustála starostlivosť o krásu a používanie správnych produktov nestačí na to, aby bola vaša pleť v tom najlepšom stave. Nedostatok spánku, fajčenie, alkohol, znečistenie, vystavenie UV žiareniu a hlavne stres sú hlavnými príčinami starnutia pleti. Prečo sa teda nevyhnúť týmto nedokonalostiam tváre prevenciou v podobe odbúrania stresu a nevhodného životného štýlu z nášho života?


Nesprávna starostlivosti o pleť v závislosti od veku

Naša pleť sa v priebehu rokov prirodzene mení. Ako sme si spomínali v úvode, zvyčajne po tridsiatke začíname pozorovať známky starnutia. Pokožka sa javí suchšia, menej žiarivá a objavujú sa prvé známky straty jej dôležitých živín.

Zhruba v štyridsiatke sa na pleti začína odrážať náš životný štýl a starostlivosť, ktorú sme jej venovali. Strata elasticity, začervenanie a prvé fľaky spôsobujú, že sa oplatí investovať do produktov, ktoré nie sú nevyhnutne drahé, ale tie správne. 

Nikdy by vám tiež nemali chýbať doma krémy a séra, ktoré obsahujú antioxidanty a vysoký ochranný UV faktor. Využiť na zlepšenie stavu vašej pleti však môžete aj jednoduché a účinné odstránenie žiliek vo forme špeciálnych procedúr vykonaných skúseným dermatológom. 

Častá zmena kozmetiky

Pomerne častou chybou v snahe o dokonalú pleť je aj to, že sa snažíme si dopomôcť k vysnívanej kráse a večnej mladosti každým jedným produktom, ktorý sa na trhu objaví. Nenechajte sa ale zlákať reklamou a počkajte, kým váš vysnívaný, možno drahý a kvalitný produkt začne účinkovať naplno. Rovnako nie sú na škodu ani masky, ktoré ste si s pomocou kvalitného kuchynského noža doma pripravili behom niekoľkých sekúnd a viete, že vašu pleť vždy príjemne rozžiaria. 

Niektorým produktom a látkam trvá doslova týždne, kým sa prejavia a zobrazia na našej tvári ich účinky. Skrášľovaciu rutinu by ste preto nemali príliš často meniť ani zbytočne komplikovať a skôr počkať, kým zaúčinkuje tá aktuálna. 

Ak si teda dáte na tieto rady pozor a budete im venovať pri starostlivosti o pleť adekvátnu pozornosť, vaša pleť bude neustále krásna. 

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -