Presunúť na hlavný obsah

4 tipy, ako si vybrať štýlový a luxusný cestovný kufor

Lifestyle

Ak hľadáte nejakú novú batožinu, nájdite si čas a starostlivo vyberajte. Cestovný kufor je predsa investičným kúskom a chcete, aby vám dobre slúžil. Zatiaľ čo všetky prémiové kufre vám poskytnú kvalitu, štýl a dlhú životnosť, na trhu nájdete množstvo rôznych tvarov, veľkostí a dizajnov, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a príležitostiam. Je však potrebné vybrať si taký, ktorý bude vyhovovať vášmu životnému štýlu. Poradíme vám, ako na to.

Kufor alebo batoh?

Aj batohy sú batožina. Batohy prichádzajú v rôznych veľkostiach, farbách a tvaroch. Niektoré majú rámy a kolieska, iné nie. Batohy sú skvelou voľbou, ak plánujete kempovanie alebo turistiku, prípadne niekam idete iba na jednu noc. Existuje však veľa dôvodov, prečo zvoliť radšej kufor na kolieskach. Ten je totiž pohodlnejší a ani sa s ním nezapotíte. Zdvíhanie batohu môže byť náročné, najmä ak  je veľký alebo ak máte zdravotné problémy. Usporiadanie oblečenia môže byť tiež skutočnou nočnou morou. Kufre s pevnými stenami sú odolné, bezpečné a na cestách ponúkajú profesionálny imidž.

Počet a veľkosť

Niektoré batožiny sa predávajú ako súprava a iné ako jednotlivé kusy. Ktorý typ si vyberiete, závisí od vašich potrieb a úložného priestoru, ktorý máte doma. Keď potrebujete viac kufrov, zvážte súpravy, u ktorých sa pri skladovaní kufre zmestia jeden do druhého. Zaberú menej miesta a poskytnú vám väčšiu flexibilitu, najmä keď práve potrebujete menší kufor na kratší výlet. Tieto súpravy ocenia najmä ľudia, ktorí sú radi zladení od topánok, cez kufre, až po hodinky (pozri napr. tu - https://www.eobuv.sk/doplnky/hodinky.html).

Existuje niekoľko všeobecných pravidiel, ktorými sa je potrebné pri výbere veľkosti kufra riadiť. Je nočnou morou mať batožinu, ktorá je príliš veľká na to, aby ste ju fyzicky zvládli. Aj s kolieskami musíte vedieť kufor zdvihnúť a manévrovať s ním. Ak máte radi lietanie, skontrolujte tiež, aký je povolený limit na batožinu vzhľadom na hmotnosť a veľkosť pre všetky letecké spoločnosti, s ktorými môžete cestovať. Niektoré majú mierne odlišné obmedzenia veľkosti. Rôzne letecké spoločnosti môžu mať tiež rôzne prijateľné veľkosti príručnej batožiny. Pravidlá sú prísne, tak pozor na to!

Koľko koliesok?

Kufor bez koliesok dnes budete hľadať už len ťažko. Otázkou je, či chcete svoju batožinu s dvoma kolieskami alebo so štyrmi. Batožina so štyrmi kolieskami je lepšie vyvážená a ľahko sa pohybuje v akomkoľvek smere. Mimo letiska môže byť jednoduchšie ťahať kufrík s dvoma kolieskami, najmä ak idete po nerovnom teréne. Ak sa však väčšina vašej cesty odohráva na letiskách, v aute alebo v hoteloch, potom sú štyri kolieska možno vašou najlepšou voľbou.

 

 

Tvrdý alebo mäkký kufor?

Niektorí ľudia vo veľkej miere uprednostňujú jeden alebo druhý typ batožiny. Mäkká batožina ponúka o niečo väčšiu flexibilitu. To sa hodí pri príručnej batožine, ktorú musíte uložiť do priehradky nad hlavou. Môžu tiež byť ľahšie, ale neponúkajú najlepšiu ochranu vášho obsahu. Ak látka batožiny nie je vodeodolná ani odolná voči škvrnám, môže vyzerať špinavo a opotrebovane už po niekoľkých cestách. Mäkké súpravy batožiny sa často uzatvárajú zipsom. Tie sa môžu ľahko roztrhnúť alebo zlomiť a nie sú ľahko opraviteľné. Tento typ batožiny má však zvyčajne vonkajšie vrecká, ktoré vám umožňuje mať najdôležitejšie veci po ruke.

Kufre s tvrdou škrupinou sú dnes vyrobené z ultraľahkých materiálov, ktoré sú pevné, odolné a ľahučké. Na výrobu sa často používa práve letecký hliník odolný voči korózii. Ľahko sa prepravujú po letisku i kdekoľvek inde. Tvrdá bočná strana tiež chráni vaše veci lepšie ako látková. Tieto súpravy batožiny sa ľahšie čistia a pomáhajú udržiavať váš obsah organizovaný.

-reklamná správa-

- Najčítanejšie -