Presunúť na hlavný obsah

Krásne mihalnice zvnútra aj zvonku: Čo im dopriať?

Móda a krása

Rozhodne nie je prehnané tvrdiť, že zdravé a krásne mihalnice sú túžbou každej ženy. Preto sa dnes pozrieme na to, akú výživu im dopriať, ako sa o ne starať a akými produktmi ich ošetrovať.

 

Dlhé a husté brvy patria k symbolom krásy a to je pre väčšinu z nás priorita. Estetický dojem však nie je všetko. Riasy zohrávajú aj dôležitú úlohu pri ochrane oka pred nečistotami a svetlom. To je o dôvod viac, prečo im treba venovať náležitú pozornosť.

Nezabúdajte na vitamíny

Prvým krokom k zdravým mihalniciam je správna výživa. V strave by sme mali zahrnúť potraviny, ktoré obsahujú vitamíny a minerály dôležité pre ich rast a zdravie. Vajcia, celozrnné obilniny, karfiol a orechy sú bohatým zdrojom vitamínu H známeho ako biotín, ktorý je nevyhnutný pre rast a zdravie vlasov, mihalníc a nechtov.

Vitamíny A, E, C a B-3 sú ďalšie dôležité živiny, ktoré by sme mali zahrnúť do svojej stravy. Tieto vitamíny a minerály pomáhajú zlepšiť rast mihalníc a udržiavať ich hydratované a chránené pred poškodením.

Tie správne kozmetické produkty

Okrem správnej výživy je dôležité aj pravidelné čistenie a ošetrenie mihalníc. Použitie mäkkého odličovača pred spaním pomôže odstrániť make-up a zabrániť krehkosti a poškodeniu. Pri ich ošetrovaní je dôležité používať šetrné produkty, ktoré nebudú dráždiť oči.

Skvelou možnosťou ako dopraviť vitamíny a výživu priamo na miesto určenia sú rastové séra na mihalnice. Môžu výrazne pomôcť posilniť rast rias. Vyživujúce zložky dnes už často do svojich produktov pridávajú aj výrobcovia dekoratívnych produktov. Medzi horúce novinky na trhu patrí trojica špirál na mihalnice Panoramico od Gabriella Salvete. Rad obsahuje maskaru s ricínovým olejom na predĺženie, ďalšiu s jojobovým olejom pre na zahustenie a nechýba ani vitamínmi nabitá avokádová, ktorá okrem výživy a hydratácie aj tvaruje. Zoženiete ich napríklad v e-shope Elnino.sk.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -