Presunúť na hlavný obsah

Toto ste o kráľovnej Camille netušili: Milostné aféry aj škandály sprevádzali veľkú časť jej života

Zahraničné celebrity

Britská kráľovná a druhá manželka Karola III. - Camilla, to veru nemala najľahšie, kým sa jej splnil sen o korune a Briti ju prijali. Jej povesť bola všetko, len nie idylická. Čo ste zrejme o novej kráľovnej netušili?

Trvalo celú dekádu, kým ju Briti prijali

Prvé stretnutie dnes už kráľa Charlesa s Camillou Shand bolo ešte v roku 1970. Hneď si ho získala a očarila ho. No v očiach monarchie pre neho nebola ideálnou manželkou, keďže nebola už panna. Príbeh, čo nasledoval potom, všetci poznáme. Charles si vzal princeznú Dianu, s ktorou má dvoch synov a Camilla sa tiež vydala. No napriek tomu, vzájomný kontakt medzi sebou udržiavali. Ich románik postupom času naberal na intenzite a hovorilo sa o intenzívnom mileneckom pomere. 

"Na našej svadobnej ceste sa na jeho zápästí objavili manžetové gombíky s dvomi prepletenými písmenami C. Tým bolo povedané všetko," vyjadrila sa v tom čase Diana.

Charles Diane hneď priznal, že sú od Camilly, nič nepopieral. Nasledovali intímne fotografie jeho milenky a veľmi pikantné telefonáty. Prepis jedného z nich sa dostal na verejnosť, čo poznačilo povesť Charlesa a v očiach britského ľudu Camilla klesla na úplné dno. Pre monarchiu bola daná situácia zahanbujúca. Dokonca bola Camilla obviňovaná z rozpadu manželstva Charlesa a aj smrti princeznej Diany.

Čítajte viac: Korunovácia kráľa: Catherine Middleton vzdala hold princeznej Diane a Alžbete II., naša prezidentka zažiarila v nevädzovo modrej

Trvalo dlhý čas, kým okolie začalo vnímať, že Charles je po jej boku naozaj šťastný. Keď sa dali dokopy, Camilla sa roky držala v úzadí. To, čo novému kráľovi na nej imponovalo je vraj jej zmysel pre humor. Vedela ho rozosmiať a cítil sa pri nej sám sebou. Čo ste však o Camille zrejme netušili? 

 • Pochádza z aristokratickej rodiny s kráľovskými vzťahmi.
 • Má dvoch záchranárskych psov, Jack Russell teriérov menom Beth a Bluebell.
 • Camillin otec bol majorom v britskej armáde a dedičom otcovho barónstva. Jej matka, ktorá bola v roku 1939 vyhlásená za "debutantku roka", pracovala v adopčnej agentúre a venovala sa charitatívnej činnosti. Vzali sa v roku 1946.
 • Jej prababička Alice Keppelová bola milenkou kráľa Eduarda VII..
 • V rokoch 1973 až 1995 bola vydatá za Andrewa Parkera Bowlesa, rozviedli rok pred rozvodom Charlesa s princeznou Dianou.
 • Camillin teraz už bývalý manžel bol dôstojníkom britskej armády a v roku 1970 krátko chodil s princeznou Anne. 
 • Z tohto vzťahu má dve deti - Toma a Lauru. Tom je autorom kuchárskych kníh a kritikom reštaurácií, zatiaľ čo Laura pracuje ako kurátorka umenia. Kráľ Charles je tiež Tomovým krstným otcom.

 • Camillin zásnubný prsteň od Charlesa patril kráľovnej matke.
 • Jej sestra Annabel Elliot je interiérová dizajnérka. Pomohla kráľovskému páru prerobiť ich Restormel Manor v Cornwalle.
 • Jej brat Mark, ktorý zomrel na tragické zranenie hlavy v roku 2014, bol cestopisec.
 • Camilla bola vlastne princezná z Walesu predtým, ako sa stala kráľovnou Consort, ale tento titul nepoužívala, pretože bol tak úzko spojený s princeznou Dianou a uvedomovala si, že u Britov by si len opäť zhoršila svoju povesť.

Neprehliadnite: Princezná Charlotte je vernou kópiou kráľovnej: Tieto fotografie sú dôkazom, výzor nie je jediné, čo ju s prababičkou spája