Presunúť na hlavný obsah

Nenechajte poškodené cievy ovplyvňovať váš život - objavte unikátne riešenie práve teraz!

Zdravie

Ateroskleróza, varixy (kŕčové žily), trombóza, hypertenzia, infarkt myokardu a náhla cievna mozgová príhoda sú najčastejšou príčinou smrti v Európe. Ich vývoj môže hroziť každému s cievnym systémom zaneseným nežiadúcimi látkami, čo vedie k zúženiu až upchatiu ciev. Existuje však účinné a efektívne riešenie, ako predchádzať problémom s cievami a zlepšiť zdravie cievneho systému.

Krvné cievy sú kľúčovým uzavretým systémom, ktorý zabezpečuje transport živín, krvných plynov a odpadových látok do buniek a z buniek celého tela. Ak sú cievy zablokované, dochádza k hladovaniu orgánov a celkovému spomaleniu životných funkcií.

Ako zistím, že mám problém s cievami?

V tomto prípade môžeme pociťovať bolesti hlavy, kolísavý krvný tlak, zvonenie v ušiach, studené ruky a nohy, zhoršenú citlivosť v prstoch alebo kŕčové žily. Ďalšími sprievodnými príznakmi sú pokles celkovej energie, časté kŕče v lýtkach, pocit „ťažkých nôh“ a opuchnuté nohy vo večerných hodinách. Tieto problémy môžu postihnúť nielen starších ľudí, ale aj mladých. Ak sa neliečia, môžu spôsobiť závažné komplikácie a ochorenia. Preto ich neodporúčame podceňovať a v prípade akýchkoľvek symptómov sa obrátiť na lekára.

Ako týmto ochoreniam predísť?

Srdcovo-cievne ochorenia sú často spôsobené životným štýlom, ktorý vplýva na stav ciev a celkové zdravie organizmu. Rýchly spôsob života, stres, nedostatok pohybu a nevyvážená strava majú negatívny vplyv na stav ciev a môžu zvýšiť riziko vzniku ochorení. Navyše, alkohol, fajčenie a hormonálna antikoncepcia môžu tiež zhoršiť situáciu. Preto je dôležité venovať sa prevencii a zabezpečiť si pravidelný pohyb a zdravý spôsob života. Správna strava a prísun potrebných výživových látok môžu zlepšiť stav ciev a znižovať riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení. Predchádzanie týmto ochoreniam je lepšie ako ich liečenie, pretože ochorenia srdca a ciev sú častou príčinou smrti.

A práve na výživu ciev zvnútra sa zamerali aj v spoločnosti KOMPAVA a vyvinuli veľmi účinnú a efektívnu NOVINKU - výživový doplnok pod názvom VENADOM.

„VENADOM je vyvinutý tak, aby zabezpečil prísun potrebných živín pre cievy prostredníctvom pohodlného užívania vo forme nápoja bez nutnosti prehĺtania kapsúl či tabliet.“

Prečo je Venadom unikátny?

Ide o originálnu a výnimočnú výživu ciev vo forme osviežujúceho nápoja s obsahom mikronizovaného diosmínuhesperidínu. Okrem toho obsahuje ďalších 7 zložiek pre normálnu funkciu kardiovaskulárneho systému, ako aj účinné odstránenie nežiadúcich usadenín a výživu stien ciev, ktoré vekom strácajú svoju pevnosť a pružnosť.

Bioflavonoidy diosmín a hesperidín sú lekármi najčastejšie odporúčané látky pre cievy. Tieto zložky sa prirodzene vyskytujú v bielej časti šupky citrusových plodov ako je pomaranč, grep alebo citrón a sú známe pre svoje antioxidačné a protizápalové vlastnosti.

Mikronizovaná forma diosmínu a hesperidínu zlepšuje ich prechod cez tráviacu sliznicu do krvi, čím sa zabezpečí ich vysoká vstrebateľnosť. Ich najväčší význam spočíva v tom, že blokujú zápalovú reakciu v žilových chlopniach a stenách ciev, prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi, redukujú veľkosť usadenín v cievach, zvyšujú ich odolnosť a znižujú riziko vzniku kŕčových žíl, hemoroidov a trombotických stavov.

K ďalším významným zložkám Venadomu patrí kolagén typu I, ktorý zabezpečuje elasticitu, celistvosť a pevnosť cievnej steny a znižuje riziko vzniku kŕčových a metličkovitých žíl.

Elasticitu a pevnosť ciev zabezpečuje aj bambusový extrakt, ktorý obsahuje až 70 % kremíka. Kremík je dôležitá zložka cievnych stien. Správa sa ako kolagén booster, čiže podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, a tak zabezpečuje pružnosť ciev. Obsah kremíka v tkanivách a aorte významne klesá s vekom, hlavne u žien.

Na priechodnosti ciev a odstraňovaní usadenín z ciev sa podieľa rastlinný enzým bromelaín, nazývaný aj “ananásový extrakt”. Je prítomný v stonkách, listoch, šupke a plodoch ananásu. Čistí cievy od nežiadúcich usadenín, rozkladá fibrín v krvi a dokázateľne znižuje riziko infarktu, vysokého krvného tlaku a iných cievnych ochorení. Bromelaín je tiež veľmi silný antioxidant.

Schopnosť zlepšovať priechodnosť ciev a cirkuláciu krvi v cievach má i aminokyselina L-arginín, ktorú tento produkt obsahuje. Z L-arginínu sa v cievach tvorí oxid dusnatý, ktorý zohráva veľmi pozitívnu úlohu v srdcovo-cievnom systéme. Vo veľkej miere sa produkuje vo vnútornej výstelke cievnej steny. Ide o molekulu, ktorá udržiava normálny krvný tlak. V poškodenej cieve sa však nadmerne produkujú aj reaktívne formy kyslíka (kyslíkové radikály), ktoré oxid dusnatý okamžite ničia. Na oxid dusnatý negatívne vplýva fajčenie a príliš mastná strava. Práve L-arginín podporuje tvorbu oxidu dusnatého. Táto molekula sa podieľa na znižovaní rizika vzniku závažných civilizačných ochorení akými sú hypertenzia, diabetes či obezita, ale aj sociálny stres, poruchy biorytmov a duševné choroby.

V neposlednom rade tento lahodný nápoj obsahuje pre zdravie ciev tiež účinné antioxidanty ako vitamín C, betakarotén či extrakt zo zeleného čaju, ktoré pôsobia ako ochrana pred oxidačným stresom. Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev. Extrakt zo zeleného čaju pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu. Betakarotén sa považuje za karotenoid provitamínu A, čo znamená, že ho telo dokáže premeniť na vitamín A (retinol), ktorý pôsobí ako antioxidant a pomáha chrániť bunky pred nepriaznivými účinkami škodlivých voľných radikálov.

Pre koho je drink na cievy - VENADOM - vhodný?

Venadom môžu vyskúšať tí, ktorí trpia rôznymi ochoreniami ciev, výskytom hemoroidov či kŕčových žíl, vysokým krvným tlakom alebo pocitom ťažkých nôh spôsobeným opuchom končatín. Jeho užívanie sa odporúča aj tým, ktorí majú vysoké riziko rozvoja kardiovaskulárnych ochorení (fajčiari, ľudia s nadváhou, s diabetes mellitus, s vysokým psychickým stresom alebo s vyššou hladinou cholesterolu) a tým, ktorí majú genetické predispozície vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

„Viaceré výskumy preukázali, že zdravšie krvné cievy pomáhajú znížiť riziko demencie u seniorov.“

 

Zdravé cievy aj vďaka ich diagnostike v centre Metflex

Riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení, ako aj stav pružnosti cievnych stien, je možné diagnostikovať prístrojom Max Pulse v centre Metflex, ktoré sa nachádza priamo v sídle spoločnosti Kompava v Novom Meste nad Váhom. Prístroj je určený pre neinvazívnu diagnostiku autonómneho nervového systému, jeho reakcie na podnety, psychické a fyzické preťaženie organizmu, snímanie srdcovej frekvencie a stav kardiovaskulárneho systému.

Na základe nameraných výsledkov je možné odhaliť funkciu sympatického a parasympatického nervového systému. Ich funkcia by mala byť vyvážená, v opačnom prípade môže klient pociťovať psychickú nepohodu alebo neustálu únavu. Významným výstupom vyšetrenia je zhodnotenie úrovne stresového zaťaženia organizmu (fyzický stres, psychický stres) a celkovej stresovej odolnosti. Prístrojom je možné sledovať aj priechodnosť ciev a ich elasticitu.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -