Presunúť na hlavný obsah

Pigmentarium: Vaša vstupenka do sveta niche parfumov

Krása

Vôňa, neoddeliteľná súčasť štýlu každej ženy. Zatiaľ čo módne trendy sa menia, základná myšlienka zostáva nezmenená. Výber parfumu má vždy odrážať jedinečnosť svojho nositeľa – dokáže trefne podčiarknuť osobnosť i zvolený outfit.

Po mnoho storočí boli parfumy synonymom luxusu, jedinečné a tvorené na mieru svojmu nositeľovi. Práve na túto tradíciu nadväzujú za použitia klasických remesiel niche parfumérske domy, vytvárajúce originálne vône v malých edíciach. Tie niche tak predstavujú fascinujúci svet, ktorý oplýva vzácnymi surovinami a presahmi.

Ich výnimočnosť však neznamená vždy nedostupnosť, ako tomu bývalo v časoch minulých. Spočíva najmä vo výbere luxusných surovín, využití dobového know-how a v ich okúzľujúcom príbehu. Či už sa rozhodnete takéto niche parfumy rešeršovať sami, alebo si na ceste objavovania necháte poradiť, môžete nakoniec prísť k parfumu, ktorý nielen vystúpi z davu, ale podtrhne aj vaše hodnoty a osobitosť. Český niche parfumérsky dom Pigmentarium, exkluzívne zastúpený v bratislavskom Virvar store, je skvelý začiatok a zároveň i cieľ pre každého, kto chce byť skutočne sám sebou.

Zo samého jadra značky vychádza spojenie s umením minulého storočia, ale aj s art komunitou dnešnej doby; sama sa obklopuje osobnosťami, ktorým sú takéto zmýšľanie a smer blízke. Tieto združuje nielen v Prahe, ale aj v rámci niekoľkých eventov v Paríži (v roku 2021 a 2023), mimo iného aj počas populárneho týždňa módy. Nositeľmi vôní sa aj vďaka tomu stali napríklad herec Timothé Chalamet, speváčka Róisín Murphy, alebo herečka Gillian Anderson, ktorá si aj práve z tohoto dôvodu veľmi obľúbila Prahu. Parfum s názvom Genesis si zo svojej nedávnej návštevy Stovežatej odviezla tiež herečka Cynthia Nixon, známa ako Miranda zo seriálu Sex v Meste; medzi ambasádormi značky figurujú napr. rešpektovaná stylistka Zuzana Kanisová a dizajnér šperkov pre Louis Vuitton, Matthias Schneider. 

Parfumérsky dom bol založený v Prahe v roku 2018 Tomášom Ricom a už krátko po uvedení prvej vône Ad Libitum sa stal oceňovanou a vyhľadávanou niche značkou. Počas piatich rokov intenzívnej práce vzniklo 6 vôní, ktoré bezchybne podčiarkujú osobnosť i vibe svojho nositeľa – bez ohľadov na pohlavie, vek alebo odbor, v ktorom exceluje. 

Pigmentarium nie je iba značka parfumov. Je to životná filozofia a neuhasiteľná túžba objavovať a prepájať to najlepšie z kultúry, umenia, tech startupov a gastro scény. Preto sú v portfóliu značky nielen parfumy, ale aj interiérové vône, ktoré majú podobu vonných tyčiniek tzv. Incense, doplnených o estetický dizajnový stojan v modernom štýle - Altar vytvorený umelcom Danielom Pirščom sa tak prirodzene stal súčasťou zaujímavého portfólia. Všetkých šesť vonných kompozícií môžete objavovať buď v novom sete s názvom Bon Voyage, alebo samostatne.

Aj keď je parfumérsky dom Pigmentarium založený v Prahe, z ktorej menežuje svoje aktivity, a ktorou je toľko inšpirovaný, ide v súčasnosti už o globálnu značku so zastúpením v 13-tich európskych mestách.

Napokon, novooznámeným hlavným parfumérom je francúz Théo Belmas sídliaci v Paríži - aj preto sa v nasledujúcich mesiacoch môžete tešiť na úplne nový autorský parfum z jeho tvorby.

Značku Pigmentarium si na Slovensku zaobstaráte exkluzívne v bratislavskom showroome Virvar (Hlboká cesta 7). Pokiaľ však budete mať cestu do Prahy, určite sa objednajte na návštevu dizajnového Pigmentarium Studia, ktoré je centrálou, showroomom a postupne sa rozrastajúcou galériou v jednom.

- Najčítanejšie -