Presunúť na hlavný obsah

Školské potreby pre prvákov: Čo zaobstarať pre ich úspešný štart?

Lifestyle

Nedávno prebiehali zápisy do prvých ročníkov na základných školách a aj keď školský rok začína o niekoľko mesiacov, oplatí sa postupne myslieť na školské potreby už teraz. Môžete sa tak vyhnúť stresu v auguste. Čo všetko treba približne zaobstarať?

Máte doma budúceho prváka? Ak áno, tak určite tušíte, že budete musieť zabezpečiť svojim deťom všetko potrebné na úspešný štart. Pre prvákov je to ešte väčšie dobrodružstvo, pretože si budú musieť zvyknúť na nové prostredie a nových spolužiakov. Podporte ich v tom a myslite na to už teraz. Všetky potrebné školské potreby radšej zaobstarajte vopred a vyhnete sa stresu v auguste.  

Zošity sú základ 

Prvou a najdôležitejšou vecou okrem školskej tašky sú zošity. Prváci potrebujú päť alebo sedem zošitov. Vo väčšine prípadov sa vyžaduje jeden zošit na matematiku, dva na slovenčinu, štyri na cudzie jazyky a na ďalšie predmety. Takisto väčšina škôl vyžaduje malý slovníček. 

Okrem zošitov je tiež potrebné myslieť aj na dosky na zošity. Táto pomôcka pomáha udržiavať zošity v dobrom stave a chráni ich pred poškodením. Dosky na zošity sa dajú zakúpiť v rôznych farbách a vzoroch, takže deti si môžu vybrať svoj obľúbený dizajn. Okrem toho, že chránia zošity, majú aj ďalšiu výhodu - slúžia ako plocha na písanie, keď nemajú deti k dispozícii stôl alebo písaciu lavicu. 

Obaly na zošity  

Zošity a školské knihy pred poškodením pomáhajú chrániť aj obaly. Slúžia najmä ako ochrana proti vode alebo iným tekutinám, ktoré by mohli poškodiť papier. Obaly na zošity sú k dispozícii v rôznych farbách a dizajnoch.  

Peračníky  

Ďalšou dôležitou vecou je peračník na písacie potreby. Peračník pre prváka je odlišný ako peračníky pre teenegerov. Mal by mať prehľadné usporiadanie, aby si prváčik v ňom rýchlo našiel, čo potrebuje. Peračníky pre dievčatá majú rozdielne dizajny ako pre chlapcov. Aby ste sa trafili do obľúbeného motívu vášho dieťaťa, je vhodné vyberať ho spolu s ním. Keďže prváci majú tendenciu byť neopatrní, odporúča sa investovať do peračníkov vyrobených z kvalitných materiálov. 

Okrem peračníka nezabudnúť na plniace pero a náhradné bombičky do neho, mäkké ceruzky (aspoň tri), gumu, strúhadlo, disperzné lepidlo v tyčinke, nožnice s oblým hrotom, pravítko a 12 farbičiek. 

Pomôcky na telesnú a výtvarnú výchovu 

Čo sa týka telesnej výchovy bude vaše dieťa potrebovať úbor na cvičenie, ktorý sa skladá z bieleho trička, ponožiek, teplákovej súpravy, krátkych športových nohavíc a športovej obuvi s bielou podrážkou. Nezabudnúť tiež vášmu prváčikovi zaobstarať i vrecko na úbor. 

Na výtvarnú výchovu väčšina škôl vyžaduje vodové a temperové farby, guľaté a ploché štetce, handričku na čistenie štetcov, stabilný pohár na vodu, farebný papier, výkresy veľkosti A3 a A4, gumený obrus na lavicu, plastelínu, voskovky, farbičky, zásteru alebo staršie tričko. Na tieto pomôcky je vhodné kúpiť školský kufrík, v ktorom budú pekne prehľadne uložené.  

Na záver, aby váš prváčik bol chránený pred úrazmi, zabezpečte mu kvalitné prezuvky s bielou podrážkou, ktoré majú uzavretú pätu.  Želáme veľa šťastia a školských úspechov. 

-reklamná správa-

- Najčítanejšie -