Presunúť na hlavný obsah

Nadštandardný plat, flexibilita a zaujímavé benefity: Aj takto môže vyzerať vaša práca

Lifestyle

Predstavy o ideálnom zamestnaní môžu byť rôzne. Niekto potrebuje mať okolo seba spoľahlivý tím, iný dáva prednosť home-officu. Zaujímavé platové podmienky, ale aj možnosť skĺbiť kariéru s rodinou, športom či so školou. Zaujíma vás, kde vám vedia vašu vysnívanú pozíciu „ušiť“ doslova na mieru?

Nebudeme vás dlho napínať. Kaufland je nielen úspešným predajcom potravín, ale už roky patrí medzi tých najlepších zamestnávateľov u nás. Dôkazom sú napríklad prestížne ocenenia Top Employer Europe 2023 a Top Employer Slovakia 2023, ktoré reťazec získal už piaty raz po sebe. Aké sú tajomstvá jeho úspechu?

ISTOTA & WORK-LIFE BALANCE

V prvom rade, spokojní zamestnanci. Takí, ktorí majú zaplatenú každú jednu odpracovanú minútu a na svojho zamestnávateľa sa môžu spoľahnúť aj v tých najnáročnejších chvíľach. Ukázalo sa to nedávno. Reťazec počas pandémie z vlastnej iniciatívy pristúpil k viacerým opatreniam aj nad rámec platnej legislatívy. Okrem iného, pracovníkom nad 65 rokov umožnil zostať doma s plnou náhradou ich bežnej mzdy. V regiónoch zase zamestnal ľudí, ktorí prišli zo dňa na deň o prácu.

Aj skĺbenie profesionálneho a súkromného života spoločnosť považuje za mimoriadne dôležité. „Ženy, ale aj muži, stále častejšie využívajú možnosť pracovať na skrátené úväzky. Vďaka tomu sa dokážu lepšie venovať svojim rodinám či iným aktivitám, ako je štúdium alebo šport,“ vysvetľuje Andrej Kulaviak, Vedúci oblasti náboru a zamestnaneckých vzťahov spoločnosti Kaufland Slovensko.

Flexibilný pracovný čas poznajú nielen v centrále či administratíve, ale tiež priamo v predajniach. Prejavom vzájomnej dôvery je možnosť pracovať z domu. „Našim kolegyniam a kolegom veríme a snažíme sa im vyjsť čo najviac v ústrety, preto väčšine administratívnych pozícií ponúkame home office. Sami si tak môžu regulovať, koľko chcú pracovať z domu a koľko v kancelárii,“ potvrdzuje A. Kulaviak.

OZAJSTNÉ BENEFITY

Pravidelné ovocné štvrtky a pravidelné vitamínové balíčky v Kauflande už všetci dobre poznajú. Veľmi obľúbená je aj Multisport karta – ani tá nesmie v balíčku výhod chýbať.

Máte deti? Potom určite viete, aké môže byť leto náročné. Zamestnanci s trvalým pracovným pomerom preto majú k dispozícii letný tábor, a to so štedrým príspevkom od zamestnávateľa. Za posledné tri roky sa ho zúčastnilo takmer 400 detí z celého Slovenska. Vítanou podporou pre rodičov je tiež dovolenka nad rámec zákona, tzv. sabatikal. Rodinám spoločnosť pomáha finančnými príspevkami pri narodení dieťaťa, rodičom samoživiteľom poskytuje jednorazový príspevok. Pri nástupe do školy každého žiaka čaká užitočný balíček so školskými pomôckami.

Aké ďalšie výhody Kaufland ponúka?

 • Príspevok k svadbe, narodeniu dieťaťa či pracovnému jubileu
 • Finančný príspevok za udelenie Jánskeho plakety
 • Vianočné balíčky
 • Zľavy u partnerov reťazca
 • Darčekové poukážky
 • Vernostná dovolenka
 • Široká škála vzdelávacích aktivít, vrátane jazykových kurzov
 • Spoločenské a športové aktivity (maratón, športový deň, vianočný večierok, teambuildingy)
 • Referral program (finančná odmena za odporúčanie nového zamestnanca)
 • Bezplatné fitnesscentrum a rodičovská miestnosť v centrále
 • Pravidelné zhodnocovanie platu

PODPORA V KARIÉRE

Dobré správy! V spoločnosti Kaufland sa môžete stať manažérom už za jeden rok. Mnohí pracovníci prevádzky obchodu dnes pracujú na vysokých postoch v manažmente. Stačí, ak ste šikovní a ochotní ďalej sa vzdelávať. Okrem klasických pozícií v centrále, administratíve či prevádzke sa môžete uplatniť napríklad aj v účtovníctve, IT sektore alebo dokonca v stavebníctve. Viac informácií o voľných pozíciách nájdete na www.kariera.kaufland.sk.

Potrebujete pomoc s hľadaním letnej brigády? V Kauflande si smeny zvládnete nastaviť tak, aby vyhovovali vašim aktuálnym potrebám. A navyše máte nárok aj na viaceré zamestnanecké benefity. Rovnakú šancu na prácu majú všetci - dôchodcovia, ľudia so špeciálnymi potrebami i študenti. Tak čo, čítajú tento článok aj nejaké budúce kolegyne či kolegovia?

- reklamná správa - 

- Najčítanejšie -