Presunúť na hlavný obsah

Bali očami Naty Kerny: Ľudia veria v karmu a preto je tam veľmi priateľské, milé a bezpečné prostredie

Cestovanie

Nádherná a inšpirtívna Naty Kerny má precestovaný skutočne kus sveta. Dobíja si takto baterky, rada spoznáva nové vône, chute, tradície. My same sa spolu s ňou pozreli na Bali, ktoré sa v poslednom období v určitých veciach zmenilo.

Naty ty máš toho precestovaného naozaj veľa. Prečo si si ako destináciu vybrala práve Bali? 

Na Bali som bola už tretíkrát, mám to tu naozaj rada. Už som tu dokopy strávila 3 mesiace.

Je niečo, čím ťa táto krajina prekvapila? 

Naposledy preľudnením, vojna aj pandémia silno ovplyvnila turizmus a malý ostrov, akým je Bali to nezvláda návalom ľudí.

Akí sú tam miestni? 

Ľudia veria v karmu a preto je tam veľmi priateľské, milé a bezpečné prostredie.

Čo určite odporúčaš vidieť, zažiť, ochutnať? 

Warungy sú ich mieste jedálne s tradičnými indonézskymi pokrmami, mám to veľmi rada. Obľúbená časť je Uluwatu, kde sa zdržiavam najviac kvôli plážam, jedlu, jóge a pokoju. 

Tipy na ubytovnie, ktoré ťa očarilo? 

Moje tri overené ubytovania, v ktorých sa na Bali oplatí zobúdzať:

  1. Moja základňa na celý mesiac bola v Surfhouse - Ungasan ~ je to dostupný guesthouse, kde som postretávala ubytovaných najmä Slovákov a Čechov, kedže ubytovanie prevádzkujú českí majitelia. Nikdy sa tam necítiš sám, aj keď si sólo cestovateľ. V komunite surferov nájdeš partiu na vlny alebo každé ráno môžeš začať jógou priamo v surfhouse… na ubytko môžeš kontaktovať @balisurfyoga
  2. @theyoungvillas ubytko v Uluwatu. Ak ste partia, tak oceníte väčšie ubytovanie s kuchyňou a obývačkou. Sú to estetické apartmány v centre diania. V okolí sú totiž najlepšie reštaurácie a pláže. (Uluwatu je pre mňa najlepšia časť na strávenie dovolenky)
  3. VILLARIZ , v Ubude sa ubytovávam iba keď cestujem na sever ostrova za vodopádmi, ryžovými poliami alebo čiernymi plážami. Na Airbnb som objavila instafriendly apartmány cca 50€/noc kde som vykúzlila veľa obsahu a ešte som mala blízko aj do @merlinsmagicbali.

V Canggu a Kute nájdete na internete asi najkrajšie ubytká, ale ja som sa týmto oblastiam schválne vyhýbala, nakoľko boli veľmi preľudnené a kolabovala v nich doprava.

Mojím ďalším veľkým cestovateľským snom je Južná Amerika, ktorá sa kvôli nepokojom presúva už druhýkrát.

- Najčítanejšie -