Presunúť na hlavný obsah

Moderným drevostavbám dominujú screenové rolety. Prečo sú stále viac obľúbeným prvkom?

Bývanie

Dnešným trendom drevostavieb sú veľké presklené priestory. Veľké okná so sebou však nesú aj nevýhody, a to v podobe prehrievania interiéru. Môžete to ľahko vyriešiť pomocou vonkajšieho tienenia. Stále viac je možné na domoch tohto typu vidieť predovšetkým screenové rolety. Prečo sa stali vyhľadávaným prvkom práve pri drevených domoch?

Drevostavba sa nezaobíde bez vonkajšieho tienenia

Vôňa dreva. Veľké priestory. Veľa svetla. Jednoduchosť aj elegancia. Úspory. To sú hlavné dôvody, prečo sa ľudia rozhodujú pre drevostavby. Ak aj vy riešite stavbu rodinného domu a zamilovali ste sa do drevostavieb, nezabúdajte už vo fáze projektu na vonkajšie tienenie. Odpadne vám tým mnoho starostí po dokončení stavby. Bez tienenia sa totiž pri drevostavbe nezaobídete.

Prečo? Hitom posledných rokov sú veľké presklené plochy. Vďaka nim síce máte doma dostatok svetla v každom ročnom období, ale zároveň dochádza, a to hlavne v letných mesiacoch, k prehrievaniu interiéru. Efektívnym aj úsporným riešením sú práve screenové rolety, ktoré si okamžite získajú vaše srdce.

Screenové rolety sú pri drevostavbách trendy

Hlavne v lete je nutné chrániť presklené plochy v dome pred nadmerným slnečným žiarením. Screenové rolety alebo vonkajšie látkové rolety pomôžu vytvoriť nielen príjemné prostredie v akejkoľvek časti domu, ale taktiež bránia slnečným lúčom aj pohľadom z vonku.

Drevo a látka sú odjakživa skvelou kombináciou. Látkové rolety sú perfektným doplnkom domu a podčiarkujú jeho línie. Vyberať je možné zo skutočne širokej ponuky farieb a typov. Tým je zaistené, že budú uspokojené potreby aj toho najnáročnejšieho z vás.

Výhody screenových roliet vás jasne presvedčia, že sú pre vás správnou voľbou

Ak stále premýšľate, či sa pre screenové rolety rozhodnúť, vaše rozhodovanie vám uľahčíme. Vypichli sme pre vás tie najväčšie výhody screenových roliet.

· Počas leta chráni miestnosti pred prehriatím.

· Zamedzujú tepelným stratám.

· Šetrí v zime financie za vykurovanie.

· V lete šetrí peniaze za klimatizáciu.

· Chráni vaše súkromie.

· Umožní perfektný výhľad von.

· Sú odolné proti poveternostným vplyvom.

· Ich montáž je jednoduchá.

· K dispozícii je široká škála farebných prevedení.

· Kvalitná látka si roky zachováva svoju farbu.

· Môže slúžiť aj ako bočná clona pergoly.

Niektorých z vás môže ešte zaujímať, ako dlho látková roleta vydrží. Predsa len hliníkové rolety môžu na prvý pohľad vyzerať oveľa odolnejšie. Ale každé tienenie má svoje prednosti. A látkové rolety nie sú výnimkou.

Vonkajšie látkové rolety sú z odolného a pevného materiálu

Zastavme sa teda teraz chvíľu pri látke. Mnohí môžu mať obavy, že vonkajšie látkové rolety príliš nevydržia. Predsa len sa jedná o látku. Ale pozor. Látka je pevná, kvalitná, odolná proti vetru aj vyblednutiu.

Nadchne vás taktiež farebné prevedenie. Desiatky druhov rôznych farieb vás až ohromia. Zrazu sa pristihnete pri tom, že neviete, akej farbe dať prednosť, pretože každá má niečo do seba.

Látka je tiež perforovaná (dierovaná) a umožní skutočne dobrý výhľad von napríklad na vaše deti na záhrade.

A ako je to s ovládaním vonkajšieho tienenia? Môžete si vybrať manuálne alebo motorické. Záleží len na vás, čomu dávate prednosť, pretože rolety vám budú vyrobené priamo na mieru iba pre vašu drevostavbu.

Aké druhy vonkajších látkových roliet zabránia prehriatiu domu?

Viac ako 9 rôznych druhov. Ako si vybrať? Čo je pre váš dom tou najlepšou voľbou? Predstavíme vám niekoľko najzaujímavejších a najžiadanejších typov, s ktorými nikdy neurobíte krok vedľa.

· Screneové rolety Unirol Z – pýšia sa ZIP systémom, ktorý je navarený po oboch stranách látky, takže rolety majú zvýšenú odolnosť proti vetru. Látka vedená v zipse nemá žiadne medzery medzi vodiacou lištou a látkou (alebo lankom a látkou). Toto prevedenie tak zaistí dokonalé zatienenie.

· Screenové rolety Sunrol – využívajú sa na tienenie všetkých typov okien, perforovaná látka tieni a zároveň zaistí dostatočný priehľad oknom von z domu. Jedná sa o ručne ovládanú roletu, kde sa len ťahom za spodný úchyt roleta stiahne a zaistí sa podľa potreby háčikom v takej polohe, ako to užívateľovi vyhovuje.

· Clony V-ROL 63 – jednoduchá konštrukcia, priaznivá cena, široká ponuka farieb a typov látok sú hlavné dôvody, prečo je tento druh vonkajšieho tienenia často obľúbený ako balkónová clona alebo ako zatienenie terasy.

· Clona Winarm – ideálna pre tých z vás, ktorí máte balkón. Vďaka výklopnému ramenu táto clona, zaistí tieň v interiéri, ale zároveň neprekáža vo výhľade z okna.

Nesporným plusom vonkajších látkových roliet je ich univerzálnosť. Možno ich využiť aj ako bočnú stenu pri pergoli. Bočná clona vás pri veternom počasí dokonale ochráni a vy si môžete užívať pohodu a čerstvý vzduch s rodinou aj priateľmi.

-reklamná správa-

- Najčítanejšie -