Presunúť na hlavný obsah

Jedinečný test osobnosti: To, aké víno pijete, prezradí o vás viac, ako si myslíte

Feminity

Aj vy patríte medzi milovníkov vín? Tento jedinečný nápoj bohov v sebe ukrýva viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. To, aké víno pijete najradšej, môže odhaliť vašu osobnosť ukrytú hlboko vo vnútri. Nenechajte si preto ujsť náš jedinečný test osobnosti. Čo všetko o vás prezradí dúšok vína?

Cabernet Sauvignon

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že sa jedná o tuctové víno, v skutočnosti v sebe ukrýva omnoho viac. Cabernet Sauvignon patrí medzi najpopulárnejšie vína spoločne s Merlotom či Rulandským modrým. Unikátne je však najmä vďaka svojej korenistej chuti, ktorá príjemne bodne do jazyka. Túto odrodu preto vyhľadávajú práve ženy, ktoré sú síce častokrát na prvý pohľad nežné, avšak v skutočnosti v sebe ukrývajú nespútanú vášeň a oheň. Podtóny čiernych ríbezlí, čerešní či vanilky naznačujú driemajúcu nežnosť. Tá je však často skrývaná za horkou chuťou čokolády. Pokiaľ teda aj vy vyhľadávate práve tento druh vína vedzte, že sa vo vás skrýva omnoho viac než len nežná tvár.

 

Rulandské šedé

Prekrásne červené hrozno so šedým podtónom, no napriek tomu vám po naliatí Rulandského šedého na stole pristane pohár bieleho vína? Ako je to vlastne možné? Rulandské šedé sa síce vyrába z červeného typu hrozna, avšak šupky sú z neho takmer okamžite odstránené. V prípade červených vín však šupky fermentujú a práve vďaka tomu dosahujú prekrásnu červenú farbu. Práve vďaka tomuto spôsobu výroby sa tak môžete tešiť na jedinečné víno svojho druhu.

Tak, ako hrozná tohto vína, aj jeho milovníci často nezodpovedajú svojmu zovňajšku. Jedná sa o tajuplné ženy, ktoré ostávajú celý svoj život mladé. Pre rulandské šedé je typická okrem medovej vône aj chuť pripomínajúca kôrku čerstvo upečeného chleba. Čo však neznamená, že fanúšičky tohto vína obľubujú večery strávené v kuchyni. Práve naopak. Ide o sladké nežné duše, ktoré svoju osobnosť často skrývajú pod povrchom.

Tramín červený

Už z názvu sa môže zdať, že sa jedná o červené víno. V skutočnosti tomu však nie je tak. Tramín červený patrí medzi najstaršie odrody, ktoré sú určené na výrobu bieleho vína. Jeho hrozná sú často využívané na šľachtenie nových zaujímavých odrôd. Milovníci Tramínu sú veľmi komunikatívni a vyhľadávajú spoločnosť. Radi sa stavajú do vodcovskej pozície a všetky svoje nadobudnuté skúsenosti s láskou odovzdávajú ďalej. Tramín je vďaka svojej chuti po liči jedným z mála vín, ktoré je vhodné podávať k exotickým a korenistým jedlám. Milovníci Tramínu tak patria medzi nekonfliktné typy, ktoré však presne vedia ako skrotiť vášnivé proťajšky.

 

Dunaj

Dunaj patrí medzi menej známe odrody. Svojou plnou chuťou však určite nezaostáva nad svojou konkurenciou. Práve naopak. Jeho tmavočervená až bordová farba priláka všetkých milovníkov vášne a  zmyselnosti s poriadnou dávkou sexepílu. Typická je aj jeho chuť horkej čokolády podčiarknutá višňami a čerešňami. Dunaj tak v degustátorovi zanechá množstvo vášnivej energie. Práve preto tento druh vína vyhľadávajú najmä nespútané ženy, ktoré majú chuť na nové dobrodružstvá.

 

Devín

Aj Slovensko má svoju unikátnu odrodu, o ktorej však mnohí nevedia. Vína Devín by ste v Taliansku či vo Francúzsku hľadali skutočne veľmi ťažko. Jedná sa totiž o odrodu, ktorá bola vyšľachtená na Slovensku, a tak ju nečastejšie môžete nájsť práve u nás alebo v susednom Česku, a to konkrétne na Morave. Jedná sa o aromatické a harmonické vína, ktoré pripomínajú vôňu rôznych druhov ovocia, ako napríklad hrušiek, jabĺk či grepu. Milovníci vína Devín radi vyhľadávajú najrôznejšie zážitky a spoznávajú rôzne kúty sveta. Napriek tomu sa však vždy radi vrátia k svojej domovine a vychutnajú si v kruhu blízkych a rodiny dúšok tohto nápoja.

Ak dané vína vôbec nepoznáte, alebo patríte k milovníkom vín, no ešte stále ste si nenašli ten svoj unikát, ktorý by vás vystihoval, nezúfajte. Stránka Wine Door Club prináša predplatiteľom jedinečnú možnosť zoznámiť sa s rôznymi druhmi vín, ktoré ste možno ešte nemali tú príležitosť ochutnať. Každý mesiac vám pošlú tri fľašky rôznych jedinečných kúskov a vy si tak v priebehu roka môžete nájsť svoju lahodnú chuť. Vyskúšajte túto jedinečnú možnosť aj vy a vyberte si ten svoj lahodný nápoj, ktorý vás vystihuje.


 

Advertoriál pripravený v spolupráci so službou Wine Door Club.

- Najčítanejšie -