Presunúť na hlavný obsah

Objavte tipy, ako obmedziť jesenné vypadávanie vlasov

Zdravie a relax

Opäť po roku tu máme nadchádzajúcu jeseň. Teda obdobie, keď mnohých z nás trápi nadmerné vypadávanie vlasov. Hoci to môže byť znepokojujúce, dodržiavanie niekoľkých zásad a tipov môže výrazne pomôcť.

Jesenné padanie vlasov trápi ako ženy, tak aj mužov. Príčinou môže byť napríklad aj zvýšený stres, ktorý sa pri prechode z pohodových letných dní objavuje. Toto jesenné padanie vlasov trápi ako ženy, tak aj mužov. Ako s ním bojovať?

Používajte vhodný šampón a kondicionér

Stavebným kameňom starostlivosti o vlasy je bezpochyby šampón a kondicionér. Ich výber by sme teda nemali brať na ľahkú váhu. Pokiaľ vás navyše trápi vypadávanie vlasov, stavte na vlčí bôb, ženšen a agávu. Tieto látky rastlinného pôvodu sú obsiahnuté v šampóne a kondicionéri od značky Yves Rocher, konkrétne v rade na Podporu rastu vlasov. Výťažky z týchto rastlín stimulujú pokožku hlavy a spomaľujú padanie vlasov.

Nevynechávajte špeciálnu starostlivosť

Nielen pri zvýšenom padaní vlasov sa treba o vlasy poriadne starať. Intenzívna kúra proti vypadávaniu vlasov vám v tejto sezóne príde určite vhod. Kúra obsahuje výťažky z vlčieho bôbu, ženšenu a agávy a tieto látky rastlinného pôvodu umožňujú rast nových vlasov, spomaľujú ich vypadávanie a podporujú hustotu.

PRO TIP: Kúru aplikujte a vmasírujte do pokožky hlavy pomocou masážnej kefy na vlasovú pokožku. Tá sa ešte viac prekrví a kúra bude tak účinnejšia!

Detoxikujte vlasovú pokožku

Pre stimuláciu rastu vlasov je dôležité, aby vaša vlasová pokožka bola zbavená všetkých nečistôt, ktoré sa na nej usadzujú, či už ide o zvyšky používaných produktov, alebo o odumreté kožné bunky. S detoxikáciou vlasovej pokožky vám môže pomôcť Detoxikačná maska ​​a peeling 2 v 1 od Yves Rocher, ktorá pokožku jemne vyčistí. Skvelý pomocník, ktorý sa používa pred nanesením šampónu!

Jedlom k hodvábnym vlasom

Veľkou roli v kvalite našich vlasov hrá i to, akým spôsobom sa stravujeme. Vitamíny a minerály z potravy sú dôležité pre rastový cyklus vlasových folikulov. Zaraďte do svojho jedálnička ryby, vajcia, bobuľovité ovocie a špenát. Všetky tieto potraviny obsahujú látky nevyhnutné pre krásnu a zdravú hrivu.

- reklamná správa -  

- Najčítanejšie -