Presunúť na hlavný obsah

Bratislavský hrad opäť hostil Porsche Fans Family Day 2023

Lifestyle

Bratislavský hrad sa v sobotu 16. septembra 2023 stal povinnou jazdou pre všetkých milovníkov rýchlych automobilov. Tí si prišli užiť Porsche Fans Family Day 2023, zorganizovaný pár nadšencami z Porsche Fans Slovakia.

V priestoroch hradného parku sa prelínali davy fanúšikov a nadčasové automobily, so skvelou hudbou na pozadí. Hlavným programom dňa bolo takmer dvesto vystavených športových dvojdverových vozidiel všetkých modelov, farieb a variantov, spolu so všadeprítomnou vôňou benzínu. Viac než 120 vozidiel modelu Porsche 911 na jednom mieste by bolo ozdobou Porsche eventu kdekoľvek v Európe.  PFFD 2023 však nemyslelo len na dospelých, tento ročník bol na detské atrakcie naozaj bohatý. Podľa širokých úsmevov na detských tvárach bolo evidentné, že aj tí najmenší členovia si užili rodinnú atmosféru a fascinujúci svet automobilov Porsche.

Programom podujatia sprevádzali moderátori Michal Lukačovič a Peter Šturdík spolu s hosťami Mariánom Čabákom a Majom Bónom, ktorí sypali z rukávov zaujímavé informácie o modeloch Porsche. Inštruktor automobilky Porsche, Tomáš Duplinský, sa potom podelil s návštevníkmi o svoje bohaté skúsenosti s modelmi Porsche 911 Turbo od minulosti až po súčasné modely.

„Podujatie sa rokmi rozrastá, podobne ako komunita Porsche Fans Slovakia. V roku 2015 keď som založil Porsche Fans Slovakia mojím snom bolo spoznať podobných nadšencov ako som ja a vidím, že tvrdou prácou a entuziazmom sa nám spoločne podarila vybudovať komunita nadšencov pre tieto úžasné automobily. Po sobote sme plní emócií, podobne ako to zaznelo od mnohých návštevníkov, aj my sami cítime, že tento ročník bol zatiaľ najlepší v histórii PFFD." - Lukáš Turčina - zakladateľ Porsche Fans Slovakia.

"Máme množstvo nových nápadov a energie. Veríme, že v budúcnosti budeme hostiť ešte pestrejšiu paletu vozidiel Porsche. Tento rok sme mali tú česť privítať modely 911 Turbo, 911 GT3 RS a 718 Cayman GT4 RS ako aj 911 Dakar. Sme veľmi radi, že nás podporili aj zástupcovia automobilky Porsche na Slovensku. Obrovská vďaka patrí všetkým našim partnerom, ktorí nám pomohli tento sen uskutočniť" doplnil spoluorganizátor podujatia Michal Cheben.

Porsche Fans Family Day 2023 na Bratislavskom hrade posilnil puto medzi značkou Porsche a jej vernými fanúšikmi.

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -