Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Pop-up Suggérer: TOP kúsok šatníka podľa Mišky Ľuptákovej, Michael Kováčik o tom, prečo netreba podliehať trendom

Slovenské celebrity

Pop-up Suggérer má za sebou premiéru v hlavnom meste, kde svoju tvorbu prišli odprezentovať úspešní lokálni návrhári a tvorcovia.

V štýlovom podniku Nibble sa konal premiérový ročník Pop-up Suggérer, ktorý zorganizovala Petra Maslo a Marko Úradník s cieľom predstaviť širšej verejnosti prácu lokálnych dizajnérov a značiek, ktorí sú nesmierne talentovaní. 

 

Nám sa podarilo počas večera vyspovedať aspoň niektorých z nich a zaujímalo nás, ako dizajnéri vnímajú súčasné neustále meniace sa módne trendy a celý kolotoč nadprodukcie i to, čo považujú v móde a odievaní z ich pohľadu tvorby za dôležité.

Príjemný event prišlo podporiť niekoľko známych tvárí, ako aj Missky Sophia Hrivňáková a Jana Vozárová, ktoré predviedli niekoľko modelov od dizajnérov. Prítomní hostia si tak mohli ľahšie predstaviť, ako dizajnérsky kúsok ožije na postave a na mieste sa mohli inšpirovať či zakúpiť si niektorý z modelov a oživiť tak svoj šatník. „Kabát je ten nosný kus zimného šatníka. Rozhodla som sa, že treba rozžiariť túto zimu. Viva Magenta a elektrická modrá svedčia pokožke Stredoeurópanok, preto som to pragmaticky vybrala. Je to nádhera, keď človek rozžiari tú čiernu, čo máme každá v skrini,“ prezradila návrhárka Michaela Ľuptáková.

Michael Kováčik, módny dizajnér a riaditeľ súťaže krásy Miss Slovensko má na trendy som jasný názor a ide si svojou vlastnou cestou: „Teraz je aktuálne úplne všetko, či sú to 70. roky, 80. roky, 90. roky alebo je to futurizmus, tak naozaj je dôležité to, aby si človek vybral to, čo mu sedí, v čom sa cíti dobre a čo vie predať,“ odpovedal dizajnér Michael Kováčik, ktorý za jeden z must-have kúskov šatníka považuje dobre padnúcu a kvalitnú koženú bundu.

Lokálna móda v poslednom čase začína konkurovať masovej nadprodukcii a to aj vďaka rozmanitosti, originalite a jedinečnosti, čo potvrdzujú slová aj ďalšieho dizajnéra. „Myslím si, že keď niekto robí lokálne, tie veci by mali dlhšie vydržať a mali by byť nadčasové. Denim, koža, kryštály, mikiny so štítkom, tričká,“ konštatuje módny tvorca Lukáš Krnáč, ktorý má taktiež svoj charakteristický rukopis tvorby.

Na podujatí sme stretli aj známeho podnikateľa a investora z televíznej show, ktorý sa za krátky čas presadil so svojou firmou špecializovanou na zdravú, ale zároveň modernú obuv: „Mám blízko k funkčnému odievaniu a obúvaniu sa. Komfort je pre mňa úplný základ. Každá obuv by mala spĺňať to, že sa obuv prispôsobuje nohe a nie noha topánke. My ideme späť ku koreňom, chceme, aby noha fungovala tak, ako má, lebo je to dokonalý nástroj,“ vysvetľuje úspešný majiteľ firmy Be Lenka a známy investor z televíznej show Juraj Fehervari.