Presunúť na hlavný obsah

Lekárka a špičková psychosomatička Helena Máslová: „Čokoľvek sa dotkne duše, dotkne sa aj tela.“

Zdravie a relax

BRATISLAVA - Popredná česká odborníčka na psychosomatickú starostlivosť je najväčšou odborníčkou na psychogynekológiu u našich západných susedov. Skúsená lekárka verí, že za každým zdravotným problémom stojí ľudská psychika a prostredie, ktoré nás obklopuje.

„Podstatou psychosomatickej starostlivosti je celostný pohľad na zdravie človeka. Psychosomatika sa zaoberá súvislosťami medzi stavmi tela (soma), duše (psyché) aj vplyvom životného prostredia. Starosti, s ktorými si hlava nevie rady, telo často rieši chorobou. Bolesť a choroba sú informácie a ísť po stopách svojej choroby často znamená ísť pod povrch seba samého. Cieľom je nájsť zdroj ťažkostí a obnoviť rovnováhu,“ vysvetľuje doktorka Máslová.

S touto skvelou a uznávanou českou odborníčkou na to, čo ovplyvňuje náš život a správanie je možnosť stretnúť sa na podujatí Sunrise Yoga Festival, ktorý sa už 21.januára koná na Bratislavskom hrade. Helena poskytne v bloku venovanom duševnému zdraviu tipy, ako žiť tento rok v duševnej aj telesnej harmónii a ako si ju v nasledujúcich mesiacov aj zachovať. Počas dvoch hodín sa podelí o rokmi nadobudnuté poznatky a s účastníkmi sa ponorí do zápalistej diskusie.

To je však len zlomok toho, na čo sa na festivale môžete tešiť.

Vstupenky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk

O festivale

Sunrise Yoga Bratislava Festival je zážitkové podujatie pre všetkých jogových priaznivcov. Po úspešnom prvom ročníku, ktorý vítal leto, sa bude druhá edícia Sunrise Yoga Bratislava niesť v znamení príjemného štartu do nového roka. Slovenskú národnú galériu, ktorá hostila prvý ročník podujatia, vystrieda ďalší zo symbolov hlavného mesta, Bratislavský hrad. V priestoroch jeho Bastionu sa program začne 21. januára krátko pred 7:00 h. a skončí sa o 21:00 h.

Okrem doktorky Máslovej bude unikátny festival plný ďalších zaujímavých hostí – tešiť sa môžeme na známu českú jogovú terapeutku Zuzku Klingrovú, českého jogína Michala Bednaříka, odborníčku na zdravú stravu Silviu Horeckú či neurogenetika a spánkového experta Tomáša Eichlera. Súčasťou vstupenky je aj celodenná bio a organická strava, nápoje z byliniek zo slovenských hôr, kvalitné čaje či káva a magické kakao.

„Som nesmierne šťastná, že Sunrise Yoga je späť a tentokrát dokonca v podobe celodenného festivalu. Jeho zimná edícia má za cieľ pozitívne nás naladiť do nového roku a nabiť energiou. Ak sa chcete naučiť meditovať, cvičiť správne asány, spoznať návod na kvalitný spánok a popritom si užiť magickú atmosféru Bratislavského hradu, určite príďte,“ pozýva všetkým jogových nadšencov Helena Tomková, organizátorka festivalu.

Vstupenky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk

SUNRISE YOGA FESTIVAL BRATISLAVA

Kedy: 21. januára od 6:45

Kde: Bratislavský hrad

Pre koho je lekcia vhodná: všetky úrovne, začiatočníkov aj pokročilých

Harmonogram:

06:45 Otvorenie brány

07:20 Ranná meditácia s Tomášom Eichlerom

08:00 Pranajáma s Vandou Sprenger Gallo

09:00 Ranná joga so Zuzkou Klingrovou a Kikou Peráčkovou

10:00 Zuzka Klingrová – Rok 2024 – BYŤ LÁSKAVÝ SÁM K SEBE

12:00 Gongová terapia s Ivon Rutaiovou

13:00 Obed (v cene)

13:30 Pranajáma worskhop s Vandou Sprenger Gallo

14:00 Helena Máslová – Rok 2024 – ŠTÚDIUM  SEBA A SVOJHO VNÚTRA

Diskusia

16:00 Poobedná joga s Michalom Bednaříkom 

17:00 Tomáš Eichler – Rok 2024 – SPOKOJNÝ SPÁNOK a MEDITÁCIA

Šťastie spočíva v dobrom a dostatočnom spánku. Iba v ňom, v ničom inom.

Diskusia

18:30 Silvia Horecká - TERAPIA JEDLOM – JEDLO PRED SPÁNKOM

19:00 Večerná joga s Kikou Peráčkovou 

20:30 Vedená Shavasana s hudbou

Viac informácií o podujatí sa dozviete na webe sunriseyoga.sk a vstupenky na podujatie sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.

- reklamná správa -