Presunúť na hlavný obsah

Umelá inteligencia sa nasťahovala do nových telefónov Galaxy S24 a ponúka neodolateľné zážitky

Lifestyle

Či už sa s najnovšími telefónmi Galaxy S24, Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra pustíte do čohokoľvek, bude sa na tom nejakým spôsobom podieľať umelá inteligencia. Uľahčí vám komunikáciu, zdokonalí vaše kreatívne možnosti alebo vás očarí novým spôsobom online vyhľadávania, vďaka ktorému budete okolitý svet vnímať a objavovať úplne inak ako doteraz.

Spoločnosť Samsung predstavuje najnovšie telefóny legendárnej série S. Vďaka zmysluplnej umelej inteligencii sa Galaxy S24, Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra stávajú inteligentnými spoločníkmi, ktorým len ťažko odoláte. Tu je niekoľko nevídaných funkcií, ktorými vás dozaista očaria.

Budúcnosť online vyhľadávania je tu

Predstavte si, že narazíte na fotografiu neodolateľnej pláže. Váš telefón vám vďaka jednoduchému zakrúžkovaniu zistí presne, o akú pláž ide, kde sa nachádza a ako sa na ňu dostanete. Galaxy S24 totiž predstavuje budúcnosť online vyhľadávania. Ako prvý telefón v histórii zavádza v spolupráci s Google intuitívny systém Vyhľadávanie zakrúžkovaním (Circle to Search) založený na gestách. Vďaka partnerstvu s najväčším svetovým vyhľadávacím gigantom sa zrodil úplne nový spôsob, akým dokážete na internete zisťovať informácie – stačí dlho stlačiť domovské tlačidlo a na displeji môžete čokoľvek zakrúžkovať, zvýrazniť, pripísať poznámku alebo kdekoľvek kliknúť. Galaxy S24 vás následne okamžite odmení užitočnými a cielenými výsledkami vyhľadávania.

Zbavte sa starostí s plánovaním výletov pomocou niekoľkých krokov. Opýtajte sa na najlepšie reštaurácie v mieste vášho pobytu, aké hudobné festivaly sa konajú vo vašej blízkosti alebo sa informujte o ideálnom itinerári víkendového výletu. Umožní vám to generatívna umelá inteligencia a možno vám pritom zoberie dych.

Úprava fotografií a videí sa stane zábavou

Fotografovanie a nakrúcanie s mobilom vďaka ProVision Engine – rozsiahlemu setu nástrojov s umelou inteligenciou – úplne zmení spôsob, ako si zaznamenávate každodenný život, robíte selfie alebo pripravujete vaše posty na sociálne siete.

Vďaka nástroju Generatívne úpravy (Generative Edit) môžete do pozadia vašej fotografie pridávať objekty vytvorené generatívnou umelou inteligenciou. Bývalý priateľ tak môže byť minulosťou aj na spoločnej fotografii, kde žiarite šťastím a páčite sa samej sebe. Vďaka Galaxy AI ho dokážete vymazať a nahradiť adekvátnym pozadím. Umelá inteligencia dokáže narovnať krivo vyfotografovaný záber alebo navrhnúť optimálne úpravy pre každú fotografiu zvlášť vďaka funkcii Návrhy úprav (Gallery/Edit Suggestion).

Výrazného vylepšenia sa dočkali aj funkcie pre fotografovanie a natáčanie v slabom svetle alebo v tme, pre ktoré sa v sérii Galaxy tradične používa súhrnný názov Nightography. Okrem toho je Galaxy S24 Ultra vybavený vylepšeným optickým stabilizátorom, takže zabudnite na roztrasené a neostré fotografie a videá. Nový fotografický systém Quad Tele s päťnásobným optickým zoomom a 50 MPix snímačom vám umožní fotiť a nakrúcať z bezpečnej diaľky a priblížiť si čokoľvek, čo potrebujete. Špičkové vlastnosti fotografického systému série Galaxy S24 s umelou inteligenciou sa podarilo integrovať priamo do populárnych mobilných sociálnych aplikácií, napríklad na Instagrame, kde sa automaticky zobrazia fotografie v HDR. Je čas vyzerať dokonale aj online.


Inteligentná komunikácia je „in“

Telefóny Galaxy S24 zmenia aj vašu komunikáciu. Vďaka Galaxy AI budete ešte efektívnejšie spolupracovať s okolím. Umelá inteligencia vám ponúka okamžité prepisy a vždy usporiadané a prehľadné poznámky. Funkcia Asistent pre prepisy (Transcript Assist) vám prepíše nahraté stretnutie a poskytne vám zhrnutie konverzácie, ktoré možno zdieľať s kýmkoľvek, kto nie je prítomný. Vďaka funkcii Tlmočník (Interpreter) je možné osobný (nie telefonický) rozhovor okamžite prekladať v okne rozdelenom na dve polovice. Každý z účastníkov vidí na displeji preložený prepis toho, čo ten druhý práve povedal.

S funkciou Asistent pre poznámky (Note Assist) môžete svoje poznámky prehľadne zoradiť, aby ste ich neskôr ľahšie našli a použili. Ak máte opakovanú schôdzu, prednastavené šablóny umožňujú rýchle a jednoduché písanie poznámok. Ak si nie ste istí štylizáciou, využite Asistenta pre písanie (Chat/Writing Assist), ktorý „očeše“ vaše formulácie tak, aby zodpovedali pôvodnému úmyslu. Hodí sa to v prípade, že chcete napríklad poslať zdvorilú správu kolegovi z práce alebo vymyslieť chytľavý slogan na sociálne siete. Za volantom zase oceníte nové funkcie systému Android Auto. Dokáže napríklad automaticky zhrnúť prichádzajúce správy a navrhnúť vhodné odpovede či poslať predpokladaný čas príchodu, takže môžete komunikovať a zároveň venovať plnú pozornosť šoférovaniu.

Telefóny vo farbách minerálov

Na záver ešte pár technických informácií o vašich nových miláčikoch. Telefóny Galaxy S24 majú lepší výkon pre účinné spracovanie algoritmov umelej inteligencie, dlhšie vydržia bez nabíjania a sú odolnejšie. Aj hranie počítačových hier je s nimi rýchlejšie, plynulejšie a ostrejšie. O skvelý obraz sa starajú najjasnejšie a najkvalitnejšie displeje, s akými sme sa pri modeloch Galaxy kedy stretli. Vďaka technológii ray tracing je obraz dokonale realistický, so skvelými tieňmi a odrazmi. V exteriéri navyše viditeľnosť vylepšuje technológia Vision Booster. Predávať sa budú v niekoľkých farebných variantoch inšpirovaných rôznymi minerálmi, napríklad žltý, fialový, sivý a čierny titán. Je celkom možné, že najnovšie telefóny legendárnej série S aj vďaka umelej inteligencii nepustíte z rúk.


Ceny, otváracia ponuka a dostupnosť v SR

Mobilné telefóny Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra sa v Slovenskej republike začnú predávať 31. januára 2024. Zákazníci, ktorí si v období od 17.1. do 30.1. 2024 alebo do vypredania zásob zakúpia na www.samsung.sk, v značkových predajniach Samsung alebo u vybraných predajcov elektroniky, telefóny Galaxy S24, získajú model s dvojnásobne vyššou kapacitou pamäte za cenu modelu s kapacitou nižšou. Záujemcovia môžu navyše po registrácii do kampane v aplikácii Samsung Members, v sekcii „Výhody“, odpredať svoje staré zariadenie a získať výkupný bonus vo výške až 100 eur pri nákupe nového Samsung Galaxy S24 Ultra a S24+. V prípade nákupu Galaxy S24 je výkupný bonus 60 eur.

- reklamná správa -