Presunúť na hlavný obsah

Nenechajte si uniknúť najnovšie trendy v jedálni! V roku 2024 stavte na tieto prvky

Lifestyle

Neustále sa meniaci cyklus najhorúcejších interiérových trendov, či už ide o farby, materiály alebo celkový dizajn, sa týka aj jedálenských priestorov. Ktoré prvky budú v kurze počas roku 2024? Vykročte do nového roku s veľkým štýlom a transformujte svoju jedáleň na exkluzívny priestor plný odvážnych prvkov.

Výrazný vplyv Scandi štýlu

Minimalistický a funkčný škandinávsky štýl je čoraz obľúbenejší a jeho presah bude tento rok badateľný aj v kontexte kuchyne a jedálne. Farebnej schéme budú dominovať svetlé odtiene, ktoré pomáhajú priestor opticky zväčšiť, doplnené o pastelové alebo zemité farby. Tie je však odporúčané používať v menšej miere. Zvoliť môžete napríklad farebné čalúnené stoličky do kuchyne, ktoré pridajú nielen farbu, ale zároveň zvýšia aj pohodlie a pocit tepla. Využívané budú hlavne prírodné materiály. Skvelou voľbou, pokiaľ ide o doplnky, je napríklad ľanový obrus ako súčasť minimalistického prestierania.

Zaoblený nábytok

V roku 2024 kraľuje medzi trendmi nábytok s krivkami, ktoré pridajú priestoru mäkký a teplý pocit. Ako prvé sa ponúkajú okrúhle jedálenské stoly, či už drevené, odkazujúce na škandinávsky štýl, alebo moderné sklenené varianty. Poobzerať sa môžete aj po dizajnérskom kúsku s originálne zakrivenými kovovými podnožami, ktorý bude zároveň plniť dekoratívnu funkciu. Dobrou voľbou sú aj jedálenské stoličky a lavice so zakriveným operadlom. Do rohu jedálne môžete umiestniť okrúhly taburet s úložným priestorom.

Teplá farebná paleta

Jedálne budú v tomto roku inklinovať k vytváraniu útulnej, pohodovej a hrejivej atmosféry. Práve preto budú na výslní teplé farby ako béžová, rôzne odtiene hnedej (od svetlej hnedej až po čokoládovú) či odvážnejšia terakotová. Tieto farby dokonale doplnia nábytok z dreva alebo jeho imitácie.

Osvetlenie ako umelecký prvok

Veľké honosné lustre a iné moderné závesné svietidlá nebudú na ústupe ani tento rok. Nielenže slúžia ako centrálne osvetlenie miestnosti, zároveň sú dekoratívnym prvkom. Nádych modernej elegancie prinesú svietidlá s lineárnym dizajnom (viacero zdrojov svetla v jednej úrovni, napr. žiarovky zavesené na kovovej konštrukcii), ale v úzadí nezostanú ani modely s kaskádovým dizajnom. Populárne zostanú aj holé závesné žiarovky.

- reklamná správa -