Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Dokonalá premena: Známa make-up artistka vás naučí prechod z denného líčenia na večerné v priebehu pár minút

Krása

Plesová sezóna sa blíži, preto sme sa pozreli na to, ako dokážete hravo premeniť daily look na dokonalý večerný glam. Šikovná a talentovaná make-up artistka Veronika Vargová nám vybrala v dm drogerie markt skvelé produkty, s ktorými to hravo zvládnete aj doma. Verte, že výsledok bude stáť za to.

Dobrý make-up je základom každého líčenia. Aké pravidlá platia pri jeho výbere? Ako si nájsť najvhodnejší make-up? 

V prvom rade je veľmi dôležité, aby žena rozumela svojej pleti, aby vedela, aký typ pleti má a čo potrebuje make-upom dosiahnuť. Na trhu je naozaj veľmi veľa druhov a za mňa orientovať sa vo všetkých produktoch je naozaj ťažké. Prvé pravidlo je teda poznať svoju pleť a čo práve v tomto momente potrebuje. A pretože takisto, ako sa mení ročné obdobie, mení sa aj farebnosť pleti a jej potreby.

Určite odporúčam, aby ženy siahali po produktoch a riadili sa najmä ročným obdobím. Cez leto sú vhodné ľahké textúry a cez zimu si treba dopriať niečo možno viac krycie, ale hlavne výživnejšie. Rolu zohráva pri výbere make-upu aj vek ženy a kondícia pleti.

Vekom je veľmi dôležité vyberať produkty tak, aby boli čo najvýživnejšie. Keď chceme, aby náš make-up vyzeral dokonale celý deň, je vhodné, aby sme siahli aj po viacerých produktoch. My sme tentokrát stavili na tie z dm drogerie markt, kde nakupujete vždy výhodne.

Osobne odporúčam mať tieto produkty na vytvorenie dokonalého make-upu: 

  • Podkladovú bázu s-he colour&style, Mattifying, ktorá vždy fixuje make-up.
  • Make-up, tekutý alebo pudrový, my sme použili Make-up Silk Matt od značky s-he colour&style.
  • Korektor, ktorým viete krásne vytvarovať a rozjasniť pleť.
  • Bronzer, ktorým dodáte pleti svieži vzhľad a vytvarujte jednotlivé časti tváre.
  • Štetce, ktorými viete takmer všetko aplikovať rýchlo a správne. Dokonca tým viete ovplyvniť aj to, koľko a ako dlho vám vydrží make-up.
  • Fixačný sprej, s-he colour&style, ktorým zafixujete make-up a takto vie naozaj vydržať aj počas celého dňa.
  • Očné tiene, my sme siahli po alverde NATURKOSMETIK Paletka očných tieňov, ktorými dokážete perfektne zvýrazniť tvar očí a farbu dúhovky.
  • Dokonalé líčenie očí môže vyzerať dobre len vtedy, ak máte pekne upravené obočie. Na to nesmiete zabúdať a super je, keď obočie vieme aj zafixovať pomocou gélu.
  • Líčka, pričom my sme zvolili opäť značku trend !t up a ich Univerzálnu tyčinku Multi Stix - 010 a samozrejme dôležitá je aj kvalitná špirála, keďže tieto produkty dotvárajú celkový vzhľad.
  • Takisto nesmieme zabudnúť na perleťový rozjasňovač, ktorý dodáva pleti žiarivý efekt.

Ako vytvoriť dokonalý daily look a zároveň ho ľahko pretvoriť na krásny glam na večer?

Ja som vytvorila make-up pomocou techniky kontúringu. Použila som všetky spomenuté výrobky uvedené vyššie. Veľmi dôležité je, aby sa tieto výrobky dobre rozpracovali na pleti pomocou štetcov a taktiež zafixovali priesvitným púdrom.

Na denný vzhľad je kľúčové využiť produkty podľa postupu vo videu. Táto technika vám vie ubrať aj 10 rokov.

Na pretvorenie z tohto denné looku na večerný som využila dramatické umelé mihalnice trend !t up Umelé riasy Big Lash Love Natural a trošku výraznejšie očné tiene. Pokojne môžete využiť aj glitrovú očnú linku, ktorá oči perfektne rozžiari. Za mňa je veľmi dôležité, aby ste make-up vždy fixovali priesvitným púdrom trend !t up All in One a fixačným sprejom!

Ako si vybrať vhodné očné tiene?

Vždy sa riaďte podľa toho, akú máte farbu vlasov. Podľa toho vyberajte farby očných tieňov! Očné tiene tak budú vyzerať prirodzene. Siahanie skôr po zemitých, buď chladných alebo teplých odtieňoch, tiež zohľadnite to, toho aký ste typ!

Advertoriál pripravený v spolupráci s dm drogerie markt.