Presunúť na hlavný obsah

Máte cit pre reality? Aj vy môžete obchodovať s nehnuteľnosťami, hovorí Petra Fodorová

Lifestyle

O svete nehnuteľností a obchodovania s nimi sme sa rozprávali s Petrou Fodorovou, ktorá je spoluzakladateľkou BizPartner Group. Táto dynamická skupina inovuje služby v oblasti nehnuteľností, investičných produktov a developmentu. Ich služby, umožňujú klientom získať vysnívanú nehnuteľnosť aj bez úveru či hotovosti. Realitné maklérky môžu vďaka podpore BizPartner Group robiť väčšie obchody a zároveň predávať a nakupovať reality rýchlejšie.

Ahoj, Petra! Vo svete nehnuteľností, investovania a developmentu pôsobite viac než 10 rokov. Môžete nám povedať v čom spočíva výhoda vašich služieb?

Určite. Ako ste spomenuli, už viac než 10 rokov umožňujeme klientom získať vysnívaný byt či dom, aj keď momentálne nevedia splniť podmienky pre získanie hypotéky alebo ich súčasná finančná situácia nie je úplne ideálna. U nás si môžu nehnuteľnosť rezervovať a vyriešiť financovanie neskôr. Dovtedy ju môžu užívať akoby bola ich vlastná. Môžu v nej bývať, prerábať ju alebo dokonca prenajímať a na odkúpenie majú čas aj niekoľko rokov.

Ponúkate naozaj vysnívanú trendovú službu pre všetkých, ktorí sa rozhodli získať vlastné bývanie. Vaše služby však využíva aj opačná strana. Realitné maklérky. Ako konkrétne funguje tento model?

Spomínaný model pre oblasť realitných maklérok funguje dokonca viacerými spôsobmi. Jedna cesta je cez prenájom nehnuteľností s možnosťou neskoršieho odkúpenia. Maklérky môžu predávajúcim ponúknuť možnosť predať svoju nehnuteľnosť nielen štandardnými spôsobmi, ale aj touto formou. Kupujúcemu stačí pätina ceny a my mu poskytneme zvyšné zdroje. Vďaka flexibilnejším možnostiam financovania sa rozšíri okruh potenciálnych kupujúcich. Zároveň je to spôsob, ako sa odlíšiť od konkurencie.

Môžete bližšie priblížiť toto fungovanie? Čo to znamená pre predávajúcich?

Pre predávajúcich je to rovnaké, ako každý iný predaj. Ak kupujúci prejaví záujem o tento typ financovania, pripravíme mu u nás v BizPartner Group nezáväznú ponuku. Keď ju prijme, nehnuteľnosť pre neho kúpime a prenajmeme mu ju až dovtedy, kým ju bude môcť v budúcnosti  odkúpiť – napríklad, v období, keď už získa hypotéku alebo finančné zdroje. Na odkúpenie nehnuteľnosti do svojho vlastníctva má čas aj niekoľko rokov. Predávajúci však dostane celú dohodnutú sumu okamžite, rovnako, ako pri každom inom predaji.

Ponúkate aj ďalšie služby, ktoré by mohli pomôcť maklérkam a posunúť ich kariéru ďalej? 

Obľúbená je aj služba okamžitý predaj nehnuteľností bez zníženia ceny. Predstavte si, že predávajúci potrebuje finančné prostriedky z predaja rýchlo, ale trh sa nehýbe. Vďaka spomenutej službe vedia maklérky v spolupracujúci s nami okamžite poskytnúť predávajúcemu až 80% z kúpnej ceny a pritom môžu pokračovať v predaji za pôvodnú alebo dokonca vyššiu cenu. Zvyšná suma je potom vyplatená ihneď po úspešnom predaji nehnuteľnosti.

Keď sa pozeráme na vaše služby detailnejšie, neuniklo nám, že ich možno taktiež využiť na efektívnejšie obchodovanie s nehnuteľnosťami. Priblížite nám tento proces?

Už roky financujeme nákupy nehnuteľností partnerom, ktorí poznajú svoj lokálny trh a majú cit či talent pre uzatváranie dobrých obchodov, no na obchodovanie im chýba kapitál. 

V takom prípade dokážeme financovať až 80% kúpnej ceny, pričom partner sa môže naplno venovať zhodnoteniu nehnuteľnosti a jej následnému predaju. Týmto spôsobom môžu maklérky obchodovať s nehnuteľnosťami, ktoré môžu byť za normálnych okolností nad rámec ich možností. Práve takýmto spôsobom sme prispeli k realizácii stoviek obchodov s rezidenčnými nehnuteľnosťami a komerčných priestorov ako aj k realizácii mnohých stavebných projektov po celom Slovensku. 

Služby BizPartner Group predbehli dobu a sú nastavené naozaj trendy spôsobom. Spomenuli sme však len niektoré. Akým spôsobom sa záujemci môžu dozvedieť viac o vašich službách? 

Všetky podrobnosti o našich službách nájdete na našej webovej stránke. Ak máte otázky alebo potrebujete viac informácií kontaktujte nás a radi s vami nezáväzne prekonzultujeme vaše potreby.

- reklamná správa -