Presunúť na hlavný obsah

Suché vlasy s lupinami alebo citlivá pokožka s mastnými vlasmi. TEST, ktorým sme zistili, aký šampón zvoliť

Krása

Viditeľné lupiny vedia potrápiť v čase zimy aj ľudí, ktorí nimi bežne netrpia. Často si ich privodíme aj my sami nesprávne analyzovaným problémom či nevhodne zvoleným šampónom.

Krásne vlasy sú synonymom zdravých vlasov. Ženy sú pochopiteľne v otázke starostlivosti o seba a svoje vlasy o čosi popredu pred mužmi, no nie vždy sa im takisto podarí správne zistiť príčinu nie úplne ideálneho stavu vlasov. Podľa odborníkov sa zameriavame často na vlasové vlákno, ale neriešime vlasovú pokožku. Práve v dôsledku jej poškodenia sa nám tvoria lupiny.

„Lupiny sú v podstate odlupovanie pokožky hlavy spôsobené zápalom,“ vysvetľuje pre magazín Prevention certifikovaný dermatológ Joshua Zeichner, MD, riaditeľ kozmetického a klinického výskumu v nemocnici Mount Sinai. „Tento zápal je spôsobený tým, že naša pokožka reaguje na kvasinky na pokožke hlavy. Kvasinky žijú na pokožke hlavy každého človeka, ale niektorí ľudia na ne reagujú, čo vedie k zápalu, svrbeniu pokožky hlavy a šupinateniu pokožky.“ 

Ktoré šampóny proti lupinám odporúčajú odborníci?

Podľa odborníkov z laboratórií Vichy, sú lupiny spôsobené zvýšeným výskytom Malassezia a citlivosťou, čo zapríčiňuje zvýšenú obnovu kože a deskvamáciu pokožky. Ide o biele alebo žlté šupinky, podráždenie prechádzajúce do svrbenia a začervenania. Treba však rozlišovať, či máte suché lupiny a pokožku, alebo mastné lupiny a vlasy. Dercos šampóny podľa odborníkov predstavujú dlhotrvajúce riešenie, nie len riešenie problému s lupinami na krátky čas. 

Na lupiny skvele pôsobí kyselina salicylová a sulfid seleničitý, ktoré dokážu obmedziť ich tvorbu, stlmiť svrbenie a taktiež odstrániť odumreté bunky pokožky. Obe tieto zložky obsahujú šampóny Dercos od Vichy a sú bežne dostupné v lekárňach bez potreby lekárského predpisu. Vichy Dercos je č.1 značka odporúčaná Slovenskými dermatológmi proti lupinám a vypadávaniu vlasov.*

Suché vlasy s lupinami 

Riešenie: Dercos DS šampón proti lupinám – lupiny a svrbiaca vlasová pokožka – suché vlasy

Č.1 ZNAČKA ODPORÚČANÁ SLOVENSKÝMI DERMATOLÓGMI PROTI LUPINÁM A VYPADÁVANIU VLASOV*

„Nikdy som netrpela lupinami, no počas zimy je moja pokožka oveľa suchšia a týka sa to aj hlavy. Suché lupiny sa mi vynárajú po okrajoch vlasov, ale aj na obočí. Po konzultácii s odborníkom, ktorý mi odporučil Dercos šampón proti lupinám na suché vlasy som koncom mesiaca od používania ocenila viditeľné zmeny a zlepšenie celkového stavu pokožky bez začervenania a podráždenia,“ podelila sa s nami o svoju skúsenosť marketingová manažérka Kristína (30).

 

 

Citlivá pokožka s mastnými vlasmi

Riešenie: Dercos DS šampón proti lupinám – lupiny a svrbiaca vlasová pokožka – normálne až mastné vlasy

„Od puberty, keď som prechádzala hormonálnymi zmenami, sa mi začali tvoriť lupiny a vlasy mi mastneli čoraz viac. Umývala som si hlavu každý deň, ale nič nepomáhalo. Až po konzultácii s dermatológom som si začala umývať hlavu každý tretí deň a používať šampón Dercos proti lupinám na citlivú pokožku s mastnými vlasmi, čo mi vrátilo rovnováhu a ja som sa cítila sebavedomejšie,“ prezradila nám 27- ročná Veronika, ktorá sa živí ako realitná maklérka a vzhľad tvorí súčasť jej reprezentatívnej osobnosti.

 


Výhodou dlhodobého používania je aj novinka vo forme výhodnej náhradnej náplne, ktorá obsahuje až o 77% menej plastu.*
*V prepočte na ml zloženia oproti 200 ml fľaši.

Šampóny proti lupinám pôsobia do hĺbky vlasovej pokožky, čím dochádza k nasledovným zmenám:

  • Odstraňuje až 100 % viditeľných lupín.**
  • 6-týždňový antirecidívny účinok.***
  • Po 4 týždňoch používania je navrátená rovnováha mikrobiómu.****
  • Upokojuje vlasovú pokožku a pomáha uľaviť od svrbenia.

* Štúdia vykonaná spoločnosťou IQVIA v období december 2022, Slovenská republika, 60 dermatológov odpovedalo na otázku: Ktorú dermokozmetickú značku odporúčate alebo predpisujete pri nasledujúcich indikáciách najčastejšie?: Lupiny, Alopécia / vypadávanie vlasov.
** Užívateľská štúdia na 262 osobách po 2 týždňoch pravidelného používania - Taliansko.
*** Klinická štúdia na 32 osobách po 4 týždňoch používania a 6 týždňoch pokoja.
**** Klinická štúdia sledujúca hlavné organizmy podieľajúce sa na tvorbe lupín, 56 osôb používajúcich DS šampón 3x týždenne po dobu 4 týždňov.

Kde vyhľadávate rady ako bojovať s lupinami?

spolu hlasovalo 50 ľudí