Presunúť na hlavný obsah

Visa spustila druhý ročník grantového programu She’s next: Ukážte svoj podnikateľský príbeh a získajte 5500 eur a profi mentoring

Lifestyle

V podnikateľskom prostredí na Slovensku tvoria ženy podnikateľky stále výraznú menšinu. Hlavný dôvod je úplne pragmatický - financie. Práve preto vznikol grantový program Visa She’s next, do ktorého sa do 12. apríla môžete prihlásiť aj vy.

V pilotnom ročníku tak spravilo 146 žien, pričom pravidlá pre tento rok zostali rovnaké. Grantový program Visa She's Next je na Slovensku realizovaný v spolupráci s Pontis Impact a je určený pre podniky, v ktorých je väčšinovým vlastníkom žena, alebo podnikateľskú činnosť vykonáva žena. Postup prihlásenia je veľmi jednoduchý. Podnikateľky vo formulári uvedú históriu svojej spoločnosti, môžu poukázať na to, čo ich inšpirovalo k začatiu podnikania, ako aj zdôrazniť výzvy, ktorým denne čelia. Okrem toho budú účastníčky vyzvané, aby stručne popísali, ako by využili grant na rozvoj svojej spoločnosti. O troch víťazkách rozhodne porota zložená z odborníkov z radov podnikateľov a podnikateliek

Visa organizuje druhý ročník projektu aj na základe aktuálnej štúdie, ktorá poukazuje na fakt, že až 4 z 10 slovenských podnikateliek čelia problémom so zabezpečením financovania svojho podnikania. Visa chce preto aj prostredníctvom She's Next pomôcť posilniť mikro, malé a stredné podniky. Každá z troch víťaziek získa grant vo výške 5 500 € a s tým aj na mieru šité poradenstvo, ktoré každej z nich pomôže pri rozvoji podnikania. Do programu je možné prihlásiť sa prostredníctvom online formulára a to po dobu jedného mesiaca, teda do 12. apríla. 

 „Výsledky prvého ročníka, či už z pohľadu účasti, alebo podnikateľských projektov nás utvrdili v tom, že táto forma podpory je zmysluplná a hlavne efektívna. Priniesť podnikateľský nápad je totiž jedna vec, druhou je mať podporu pri jeho rozbiehaní a hlavne vytrvať. A práve to je našou úlohou, pokiaľ chceme vytvoriť kvalitné a konkurencieschopné podnikateľské prostredie,“ uviedla Ľubica Gubová, Country manažérka spoločnosti Visa pre Slovensko.

Ambasádorkami programu Visa She's Next je v tomto roku trojlístok úspešných podnikateliek. Menovite Lucia Pašková, zakladateľka a spolumajiteľka spoločnosti Curaden Slovakia, ktorá predáva produkty dentálnej hygieny CURAPROX, Petra Toth, šperkárka a dizajnérka, ktorá vo svojej tvorbe používa originálne folklórne ornamenty, dávajúc ich do súčasného šatu a Jana Šimkovičová, zakladateľka a CEO Supershape.sk, online fitka s viacerými pridanými hodnotami. A nakoľko 13 % žien uvažuje alebo uvažovalo o tom, že začnú podnikať, pričom súčasné podnikateľky vidia potenciál pre zlepšenie podnikania hlavne v marketingu, financovaní, digitalizácii a e-commerce, program Visa She's Next zahŕňa aj sériu na mieru šitých odborných stretnutí, ktoré poskytnú víťazkám prístup k praktickým znalostiam a radám od odborníkov vo vybranej oblasti, ako aj k cenným nástrojom a vzdelávacím zdrojom, ktoré potrebujú na rast a rozvoj svojho podnikania.

„Podpora podnikania a podnikavosti u žien je prepojená nielen s posilňovaním ekonomiky, ale aj s podporou potenciálu polovice spoločnosti. Ak sa podpora správne uchopí, tak budeme mať nielen nové úspešné podnikateľky, ale aj dôležité vzory pre ďalšie ženy a dievčatá na Slovensku. Minulý rok nám ponúkol množstvo zaujímavých podnikateľských príbehov, za ktorými stáli ženy a ukázal nám, že Slovenky sú podnikateľky s naozaj výnimočnými nápadmi a jasnými víziami. Pomenoval však tiež viacero komplikácií, ktorým majiteľky či líderky svojich projektov musia čeliť. Preto sme sa aj tento rok v Pontis Impact rozhodli podporiť jedinečnosť ženského podnikateľského umu,“ hovorí o spolupráci Martina Kolesárová, výkonná riaditeľka nadácie Pontis. 

Prihlasovať do programu She’s Next sa môžete tu:

She's Next - Grantový program pre podnikateľky (pontisimpact.sk)

-reklamná správa-