Presunúť na hlavný obsah

Končíš ôsmy ročník a miluješ kozmetiku? Študuj na strednej s podporou dm drogerie markt!

Lifestyle

Zbožňuješ kozmetiku a líčenie? Zamýšľaš sa už dnes, ktorú strednú školu si budúci rok vyberieš? Zváž duálne vzdelávanie v oblasti obchodu pod vedením dm drogerie markt. Budeš mať týždeň školu a týždeň prax. A po maturite isté pracovné miesto. A čo je najlepšie, dm-ka je doslova kozmetickým rajom, bude radosť študovať tam. Čo pre to môžeš urobiť? O čom je duálne vzdelávanie?

Duálne vzdelávanie – čo je to?

Tento unikátny systém stredoškolského vzdelávania kombinuje teóriu a prax. V škole sa študenti učia teóriu a v predajni alebo v centrále spoločnosti dm získavajú praktické skúsenosti. Prax prebieha každý druhý týždeň, takže nuda v školských laviciach naozaj nikomu nehrozí. Navyše je prax platená – študenti majú nárok na podnikové štipendium a preplatenie cestovných nákladov, bývania a stravy. Za školský rok si môžu zarobiť až 2 600 eur a ušetriť až 700 eur za ostatné náklady. Zázemie atraktívnej značky je pridanou hodnotou. Kde inde by vám po skončení štúdia garantovali pracovné miesto. Oproti rovesníkom majú totiž absolventi duálneho vzdelávania obrovskú výhodu – môžu sa pochváliť štvorročnou praxou v reálnom obchode, priamo v spoločnosti a obchodnej prevádzke.

Ako tento systém vníma študentka Martina Pavelková? „Štúdium je veľmi poučné a praktické. Napríklad som sa dozvedela množstvo zaujímavých informácií o kozmetike. Viem zákazníkovi výborne poradiť s prírodnou kozmetikou vďaka webináru Bylinky. Na vzdelávacej aktivite Ako rozvíjať svoje ja som zase zistila, ako mám pracovať na svojom osobnostnom rozvoji. Teším sa, že už mám niečo, čo mi nik nevezme a viem to využiť počas celého života,“ vyzdvihla Martina, ktorá by štúdium odporučila najmä dnešným ôsmakom. „Získajú skúsenosti v oblasti obchodu, zarobia si a určite sa nebudú nudiť. Také štúdium by chcel asi každý a s dm ho aj môže mať.“

Pozri si video k odboru Obchodný pracovník:

Pozri si video k odboru Obchodná akadémia:

Benefity duálneho štúdia

*Finančná nezávislosť

Každý študent má nárok na finančnú odmenu vo výške 3,20 - 3,80 eur/hod za účasť na praxi aj na vzdelávacích a rozvojových aktivitách - až 2600 eur za školský rok.

*Preplácanie nákladov

Cestovanie, stravu a bývanie platí spoločnosť dm drogerie markt. Študent tak môže ušetriť až 700 eur každý školský rok.

*Pracovné oblečenie

Aj pracovné oblečenie majú študenti k dispozícii zadarmo.

*Vzdelávacie aktivity

Študenti dostávajú firemné, vzdelávacie a rozvojové aktivity doslova na predpis.

*Certifikovaní odborníci

Štúdium prebieha pod dohľadom najväčších kapacít v odbore.

*Garantovaná pracovná ponuka

Po úspešnom ukončení školy dm garantuje pracovnú ponuku. Každý dostane možnosť rozbehnúť kariéru s dm-kou.

Zoznam škôl a postup, ako sa prihlásiť na štúdium duálneho vzdelávania nájdete na: www.dm-dual.sk

- reklamná správa -