Presunúť na hlavný obsah

Boris Kráľ prehliadkou očaril na Rothschildovom zámočku: Silueta kolekcie je viac uvoľnená, avšak stále jasne definovaná

Móda

Slovenský módny dizajnér, pôsobiaci v Prahe, Boris Kráľ predstavil svoju prémiovú kolekciu na špeciálnej lokácii, tzv. Rothschildovom zámočku. Táto kolekcia je viac uvoľnená, avšak stále jasne definovaná. Samotnú strohosť zdobenia a štruktúry vyvážil sýtou farebnosťou. Hostia boli absolútne očarení!

Slovenský módny dizajnér pôsobiaci v Prahe, Boris Kráľ, participoval na multižánrovom festivale, v umeleckej sfére v UNOSe. Jeho tvorba je skutočne výnimočná, unikátna a absolútne si človeka podmaní. Má ozajstný hlbší vizuálny aj filozofický presah do dizajnu a azda aj preto tu mal naozaj významné a čestné miesto.

Svoju prémiovú kolekciu uviedol na špeciálnej lokácii, tzv. Rothschildovom zámočku, ktorý bol postavený v polovici devätnásteho storočia. Už samotné miesto ho inšpirovavalo pri prípravách. 

"Nie náhodou už krátko pred úvahami nad novou kolekciou ku mne prichádzali rôzne druhy inšpirácie, ktoré odkazujú prave na túto dobu. Vždy ma v móde drží fascinácia archívnymi modelmi couturiérov, ale aj historickým odevom."

"Vnášam do kolekcie prvky husárskych sák a ich zdobenie v rafinovanej polohe a prepájam ich s pôvabnymi siluetami. Silueta kolekcie je viac uvoľnená, avšak stále jasne definovaná. Strohosť zdobenia a štruktúry vyvažujem sýtou farebnosťou. Celkovo v nej klient/divák môže nájsť veľa odkazov."

Veľkú časť jeho kolekcie tvorí vlnený doucle crepe, ktorý má zrnitú štruktúru, krásne splýva a má širokú škálu spracovania. 

Použil tiež zamat, pretkávané zlaté plátno a kolekciu zdobia aplikácie kryštálikov Preciosa. Ku kolekcii Boris takisto navrhnol rukavice, ktoré sú ručne šité v dielňach Bohemia Gloves v Dobříši. 

Hostia boli očarení a fascinovaní. Je jasné, že milovníci fashion, dizajnu a umenia si na tejto prehliadke prišli na svoje. Išlo totiž o nádherné a dychberúce vizuálne divadlo. A ako prehliadku zhodnotil sám návrhár? 

"Ja musím povedať, že som veľmi spokojný, túto sezónu som stíhal tak akože všetko v pohode, z čoho som bol až nervózny, že to bolo tak v pohode, takže super. Tentokrát som mal naozaj krásne modelky. Ten výber tých báb bol krásny a mega krásne to sadlo aj s tým odevom."

Bližšie informácie o festivale Fest1val a sekcii módy pod názvom UNOS.