Presunúť na hlavný obsah

Kde sú ukryté slovenské poklady? Poďte ich hľadať, pridá sa Majself a Kali

Zábava

A je to tu. Letná séria vandrovky, ktorá veľkých aj malých objaviteľov pozýva na objavnú cestu po stopách najväčších slovenských pokladov. V nedeľu 30. júna pokračujeme zastávkou v Nitre, kde sa vďaka Kaufland Detskému festivalu prenesieme v čase do obdobia Veľkej Moravy. A nebudú chýbať ani hviezdy, na pódiu počas celého dňa.

Obľúbená letná vandrovka s Kaufland Detským festivalom , na ktorej sa tento rok spoločne vydáme po stopách tých najkrajších slovenských pokladov, pokračuje svojou druhou zastávkou – tentoraz v meste pod Zoborom, v čarovnej Nitre. V poslednú júnovú nedeľu si tu spoločne zacestujeme v čase, aby sme sa priamo zo Svätoplukovho námestia preniesli do dávneho obdobia Veľkej Moravy.

Poklady, o akých ste možno ani nevedeli

Zaujíma vás, ako sa žilo v časoch veľkolepej ríše, ktorú v  9. storočí založil knieža Rastislav, keď k svojej ríši pripojil Nitrianske kniežatstvo? V časoch, keď k nám solúnski bratia Cyril a Metod priniesli hlaholiku, jedno z dvoch najstarších slovanských písem? Alebo vás láka čaro sokoliarskeho umenia, ktorému sa kedysi dávno venoval aj Svätopluk, legendárny panovník so slávou i mocou kráľa?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali kladne, bola by veľká škoda, ak by ste v poslednú júnovú nedeľu na Kaufland Detskom festivale obišli Veľkomoravské mestečko K-Z lásky k tradícii. Na vlastné oči tu uvidíte rytierske brnenie, aké nosil knieža Pribina, priučíte sa stredovekým remeslám kováčov a košikárov, aj čaru hlaholiky na kurze kaligrafie, alebo si zmeriate sily pri lámaní legendárnych troch prútov Svätopluka.

Pre maškrtné jazýčky je pripravená ochutnávka produktov K – Z lásky k tradícii, ktorú pre Kaufland vyrábajú najlepší slovenskí dodávatelia. Ak sa so svojimi ratolesťami zapojíte do rodinnej súťaže v miesení cesta na medovník, váš deň bude ešte sladší. Nitriansky región je totiž celé storočia známy umením pernikárov a medovnikárov. 

Program s hviezdami pre celé rodiny

A aká by to bola vandrovka po Slovensku bez zábavy so známymi tvárami? Prídu aj do Nitry, aby vám spríjemnili festivalový program podujatia, ktoré sa uskutoční pod záštitou mesta. O dobrú náladu sa postarajú  obľúbení moderátori Martin Madej a Veronika Hatala, unikátny projekt Cimbalkovo, ktorý spojil mladé talenty z celého Slovenska, Majself, či  vystúpenie Kaliho a Petra Panna so  súborom Čarovné ostrohy. Toto  výnimočné spojenie hiphopu a folklóru uvidia práve návštevníci Kaufland Detského festivalu v Nitre v absolútnej premiére!

Samozrejme, na Kaufland Detskom festivale nikdy nesmie chýbať ani program pre najmenších návštevníkov. Tí si užijú svoj deň spoločne so Smejkom a Tanculienkou, škriatkom Fíha Tralala, či Cupi &Lupi. To znie ako skvelý plán na poslednú júnovú nedeľu, čo poviete?

Cestujte na Veľkú Moravu aj z domu

Že to do Nitry máte ďaleko? Nevadí, dobrodružnú cestu  po stopách slovenských pokladov si môžete užiť  aj online na www.detskyfest.sk alebo prostredníctvom rodinnej káblovej Turbo TV, ktorá bude z podujatia vysielať priamy prenos.

Na spoznávanie najkrajších klenotov našej domoviny, o akých sa nepíše ani v učebniciach, máte čas celé leto, pretože obľúbenú letnú vandrovku vám Kaufland, ako vždy zadarmo, prinesie aj do ďalších slovenských miest. Stačí si len pribaliť dobrú náladu a chuť objavovať nové poklady. Z lásky k Slovensku.

- reklamná správa -