Presunúť na hlavný obsah

40. ročník svetového finále Schwarzkopf Elite Model Look má svojich víťazov

Móda a krása

Pražská O2 aréna sa v sobotu 15. júna 2024 stala centrom modelingového sveta. Hostila totiž svetové finále 40. ročníka najprestížnejšej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look, ktoré sa uskutočnilo v českej metropole už po tretíkrát. Odborná porota vyhlásila za ženskú víťazku Micklate Macobola z Mozambiku a za mužského víťaza Imade Daraouache z Talianska. Vyberalo sa pritom zo 40 finalistov a finalistiek z tisícov uchádzačov z viac ako 105 rôznych národností, ktorí boli spoločne ubytovaní v holešovickom lifestylovom Mama Shelter Prague. Nielen víťazi teraz majú unikátnu príležitosť preraziť na tých najprestížnejších prehliadkových mólach a titulkách módnych magazínov.

Svetové finále sa do O2 arény presunulo zo Španielskej sály Pražského hradu, kde sa uskutočnilo v roku 2022. So zmenou lokácie a vďaka spolupráci s Transmission Festivalom sa zmenila aj celková dramaturgia slávnostného gala večera. Tú mal po hudobnej stránke na starosť DJ a producent Nobody Listen v réžii Jany Burkiewiczovej. Počas večera vystúpila aj speváčka Annet X.

„Tento rok sme hosťom predstavili nový koncept a máme naň nadšené ohlasy. Je jasné, že hala typu O2 arény má úplne inú atmosféru ako Španielska sála, zároveň sme v našom prístupe k organizácii radi inovatívni a tak bolo spojenie s Transmission Festivalom perfektnou príležitosťou. Diváci určite ocenili i módne vstupy fashion partnera OBSESSION s vlasovým stylingom od Schwarzkopf a make-upom od ARTDECO v nádherných šperkoch značky Klenoty Aurum. O styling večera sa postarala stylistka Daniela Pilná. Talentovaný Jan Černý opäť prezentoval úžasnú kolekciu svojej značky Jan Société pre mužských finalistov“ hodnotí priebeh svetového finále súťaže Saša Jány, jeho producent a riaditeľ agentúry Elite Prague.

Tá najnáročnejšia úloha – to znamená výber tých najlepších zo 40 top finalistov – pripadla na odbornú porotu, v ktorej zasadali odborníci z modelingového sveta. Víťaza určila skupina pozostávajúca z 30 agentov z celého sveta.

Publikum dopĺňalo aj niekoľko významných hostí. Na prehliadku toho najlepšieho, čo súčasná móda ponúka, dorazili napríklad topmodelky Daniela Peštová so synmi, Michaela Kociánová s priateľom či Jana Kolářová s manželom, herečka Hana Vagnerová s priateľom, dizajnér Jan Černý, moderátorky Eva Hecko Perkausová a Zorka Hejdová, speváčka Nela Pocisková, herečka a tanečníčka Zea, muzikant Albert Černý s modelkou Barborou Černou, herečka Lucia Hurajová či manželka rapera Majka Spirita, Mária Dušička. Hostia si taktiež mohli vychutnať prémiové šampanské G.H. Mumm.

Celým večerom sprevádzal spevák a tanečník Adam Pavlovčin, alias Adonxs, ktorý pripojil ukážku svojej vlastnej tvorby, patriacej k tomu najoriginálnejšiemu, čo je na českej a slovenskej scéne v súčasnosti v ponuke. Hudobným zážitkom bola aj slovenská speváčka s etiópskeho pôvodu Anabela Mollová.

„Elite Model Look je globálne najúspešnejšia modelingová súťaž, ktorá nielen v minulosti naštartovala kariéry mnohých mužských i ženských superhviezd. Českej republike v histórii súťaže pripadá špeciálne postavenie, nakoľko práve z ČR pochádza vôbec najviac absolútnych ženských víťaziek, konkrétne šesť. Preto sa svetové finále opakovane vracia práve do Prahy a pre mňa osobne je cťou sa na ňom pri každej takejto príležitosti organizačne podieľať,“ hodnotí Saša Jány niekoľko dekád dlhej histórie súťaže, ktorá dala svetu mená ako Cindy Crawford, Lara Stone, Stephanie Seymour, Giselle Bündchen, Alessandra Ambrosio, Diane Kruger, Mona Tougaard, Vittoria Ceretti alebo Davidson Obennebo. Spomínanú šesticu českých víťaziek tvorí Linda Vojtová (2000), Denisa Dvořáková (2006), Eva Klímková (2013), Barbora Černá (2014), Jana Kolářová (2016) a Amélie Konšelová (2021).

“Sme veľmi pyšní na všetky naše finalistky a finalistov, na ich tvrdú prácu, nasadenie a profesionalitu. Sú našou budúcou generáciou talentov a tento ich skvelý štart na finále znamená začiatok mnohých úspešných kariér v modelingu.” hovorí Jennifer-May Cope, globálna riaditeľka Elite Model Look.

Generálnym partnerom svetového finále Elite Model Look je Schwarzkopf. Ďalšími partnermi sú Transmission Festival, Klenoty Aurum, Mama Shelter Prague, BCM a.s. so značkami ARTDECO a Geske, Blanx, OBSESSION concept store, G.H.Mumm a SaSaZu restaurant. Mediálnymi partnermi sú CNN Prima News, JCDecaux, Feminity, rádiá Evropa 2 a Viva, magazíny Elle a Emma, spoločnosť Bigmedia.

- reklamná správa -