Presunúť na hlavný obsah

5 jedál, ktoré si Margot Robbie dopriala pravidelne, aby dosiahla body Barbie: Toto je tajomstvo jej sexi tela

Zahraničné celebrity

Táto hollywoodska kráska vyzerá neskutočne. Figúra bohyne a zjav anjela, z nej robia najžiadanejšiu herečku svojej doby. Aké je tajomstvo jej dokonalej figúry?

Margot Robbie vždy vyzerala skvele, no keď sa mala zhostiť hlavnej úlohy vo filme Barbie, na svojoj figúre začala pracovať o niečo inzenzívnejšie. Zamerala sa na to, aby jej krivky boli skutočne absolútne bezchybné. Kvôli tomu do svojho jedálnička implentovala niekoľko jedál, ktoré jej na tejto ceste pomáhali a pri chudnutí sú skvelé!

1. Jedla fermentované jedlá

"Margot jedla mnohé fermentované jedlá ako kyslá kapusta, kimchi a kefír, všetky druhy horkých jedál," prezradila odborníčka na výživu Ranie Batayneh. Tieto potraviny majú totiž množstvo zdravotných benefitov. 

Zlepšené trávenie: Fermentované potraviny obsahujú probiotiká, čo sú živé prospešné baktérie, ktoré podporujú zdravý črevný mikrobióm. Tieto probiotiká môžu pomôcť zlepšiť trávenie a vstrebávanie živín, potenciálne znižujú príznaky poruchy trávenia, nadúvanie a zápchu. No a dokázané je aj to, že dokážu eliminovať brušný tuk.

Posilnený imunitný systém: Významná časť imunitného systému sídli v črevách a konzumácia fermentovaných potravín pomáha vyrovnať črevnú mikroflóru. Rôznorodý a vyvážený mikrobióm je spojený so silnejšou imunitnou odpoveďou a zníženým rizikom infekcií.

Zvýšená absorpcia živín: Fermentácia môže rozložiť komplexné živiny, vďaka čomu ich telo ľahšie absorbuje. Napríklad fermentácia môže zvýšiť dostupnosť určitých vitamínov a minerálov, ako sú vitamíny B, folát a určité antioxidanty. 

2. Dopriala si pravidelne čučoriedky

Čučoriedky poskytujú draslík, horčík, vitamíny C, K a vlákninu. Sú tiež bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred poškodením spôsobeným UV žiarením a znečistením. Antioxidanty pôsobia protizápalovo a taktisto podporujú samotné chudnutie. 

Čítajte tiež: Život v paláci sa v poslednom období v značnej miere zmenil: Čím všetkým si rodina Williama a Kate prechádza?

3. Pila organický čaj z ostropestreca mariánskeho

Účinná látka v tomto čaji, silymarín má hepatoprotektívne vlastnosti, pomáha chrániť pečeňové bunky pred poškodením spôsobeným toxínmi a podporuje regeneráciu pečene. Takisto je výborný tým, že podporuje úlohu pečene pri detoxikácii a rozklade odpadových látok. Zdravá pečeň následne prispieva k lepšiemu tráveniu a vstrebávaniu živín.

4. Na raňajky si dávala pravidelne citrusy

Je dokázané, že pokiaľ si na raňajky doprajete citrusy, naštartujete metabolizmus k efektívnejšiemu spaľovaniu a následne aj počas dňa zjete potom oveľa menej. Ideálne je dať si grapefruity a pomaranče, spolu s citrónovou šťavou, ktorú zriedite s teplou vodou. 

5. Nedala dopustiť na rôzne kombinácie strukovín

Strukoviny sami o sebe sú bohaté na bielkoviny, vlákninu, minerály. Tiež majú nízky obsah kalórií. Proteín prítomný v nich urýchľuje metabolizmus, potláča návaly hladu a tým zabráňuje prejedaniu.

Mohlo by vás zaujímať:  Princezná Kate čaká na „zelenú od lekárov“, aby sa mohla vrátiť do verejnej služby: Jedna vec ju však aktuálne veľmi teší