Presunúť na hlavný obsah

Premiéra filmu Vlny v Karlových Varoch: Herečka Táňa Pauhofová zažiarila po boku Tomáša Maštalíra a ďalší

Slovenské celebrity

Počas 58. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch predstavil režisér a scenárista Jiří Mádl drámu Vlny. Slávnostnej premiéry sa zúčastnili hlavní predstavitelia filmu.

Najambicióznejší film režiséra a scenáristu Jiřího Mádla sa chystá do kín 1. augusta, no už dnes jeho dynamický trailer zavedie divákov do prestížnej redakcie Československého rozhlasu, kde tamojší novinári menia zabehnuté pravidlá. Odhodlanie prinášať nezávislé správy ich dostane do priameho boja s tajnými službami a pred nečakané rozhodnutia.

Čítajte viac: Jiří Mádl predstaví na MFF Karlove Vary film VLNY: Zahrajú si v ňom obľúbení herci Táňa Pauhofová či Tomáš Maštalír

Vo filme, ktorý bude v kinách od 1. augusta, sa diváci okrem Vojtěcha Vodochodského a Táne Pauhofovej môžu tešiť na Tomáša Maštalíra, Martina Hofmanna, Stanislava Majera, Vojtěcha Kotka, Jevgenija Libezňuka či Michaelu Majerníkovú.

Už počas filmového festivalu v Cannes došlo k uzatvoreniu licenčnej zmluvy na jej medzinárodnú distribúciu. Na starosti ju bude mať francúzska spoločnosť Urban Sales, ktorá snímku sprístupní celosvetovo najskôr na filmových festivaloch, a potom ju presunie do kinosál na všetkých kontinentoch.