Smiech je vážna vec, keď sa stane nehoda. Alebo nemusí?
Vedeli ste, že smiech nie je len jednoduchý prejav radosti, ale vlastne aj taký vnútorný džoging? Keď sa smejete, dokážete napínať až takmer stovku svalov v rôznych častiach tela. So svalmi na tvári si zacvičíte jogu na omladenie, so svalmi dýchacích ciest zlepšíte okysličovanie krvi a svaly brucha spevníte. Smiech ale tiež dokáže vyvolať taký silný vnútrobrušný tlak, že mnohí si dokonca cvrknú do nohavíc. Ako to riešiť?
Niektoré štúdie tvrdia, že za desať minút srdečného smiechu vraj získate dve hodiny pokojného spánku a štvrťhodinka vám pridá až dva dni života. Skutočne isté je však to, že smiech zlepšuje naše fyzické aj psychické zdravie. Okrem toho, že zvyšuje hladinu endorfínov, ktoré nám prinášajú pocit šťastia i tlmia bolesť, pre telo má táto svalová rozcvička i ďalšie benefity. Rozmeňme si to na drobné.
Smiech a svaly
Pri smiechu napíname 17 svalov tváre a ďalších 80, ktoré sa nachádzajú medzi hlavou a bruchom. Keď na tvári pravidelne zapájame mimické svaly, udržiavame pružnosť pleti a zvýšený prietok krvi nám zlepšuje aj jej farbu. Smiech nám teda pomáhať vyzerať stále mlado.
Keď zase pri smiechu používame dýchacie svaly, do našich pľúc prúdi až štvornásobné množstvo kyslíka, srdce bije rýchlejšie a zlepšuje sa okysličovanie krvi. Lepší krvný obeh potom prispieva k efektívnejšiemu transportu imunitných buniek, čo zvyšuje ich schopnosť reagovať na infekcie. Náš imunitný systém sa teda teší, posilnili sme ho.
A nakoniec – keď pri smiechu napíname svaly nášho brucha, krátkodobé sťahy prispievajú k posilneniu i uvoľneniu svalstva a zároveň dokážu lepšie rozprúdiť naše trávenie. Teraz sa tešia už aj naše črevá, ktoré sú základom pre dobré zdravie.
Často a srdečne sa smiať je teda pre naše telo veľmi prospešné. Občas sa však stane, že to jednoducho nevydrží a niektoré svaly povolia. Pri kašli, kýchaní, prudších pohyboch, behu, zdvíhaní bremien či smiechu sa môže prejaviť stresová inkontinencia. Vtedy nie sme schopní zadržať moč a trebárs po dobrom vtipe si cvrkneme.
Bežná diagnóza
Trochu moču ujde pravidelne či nepravidelne každej druhej žene a každému štvrtému mužovi. Bežná diagnóza je to u športovcov a veľmi často sa vyskytuje u tehotných žien či žien po pôrode. Svalstvo panvového dna je totiž oslabené.
Netreba však strácať dôvody na to, aby sme sa z chuti zasmiali. Na trhu dnes existujú riešenia, vďaka ktorým až 88 % ľudí na inkontinenciu zabúda. Značka MoliCare sa inkontinencii venuje už tri desiatky rokov a okrem štandardných vložiek ponúka aj prateľné inkontinenčné nohavičky.
Vyznačujú sa extra silnou absorpciou, takže ženy ich môžu využiť nielen na inkontinenciu, ale aj počas menštruácie. Oproti iným podobným produktom sa dajú oprať až v 60-stupňovej vode, a potom vložiť do sušičky, čo je veľký benefit, keďže tento typ bielizne potrebuje dlhšie schnúť. Navyše, neutralizujú zápach a majú bezšvové šitie.
MoliCare vyrába nohavičky nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Práve tí totiž často odmietajú používať akékoľvek inkontinenčné pomôcky, no pri MoliCare bielizni zabúdajú, že kedysi vôbec niečo riešili. A značka, samozrejme, ponúka produkty i pre starších ľudí.
Každý smiech je pre zdravie nášho tela ako malá oslava. Prináša pozitívne impulzy našej psychike, udržiava nás v kondícii, zvyšuje vitalitu, chráni pred chorobami. Ak nám čokoľvek bráni užiť si smiech naplno, nevzdávajme sa ho, ale využime možnosti, ktoré nám moderná doba ponúka. Aby sme mohli žiť zdravý a šťastný život.
- reklamná správa -