Presunúť na hlavný obsah

Hviezda medzi slovenskými kávami opäť zaujala svojimi zrnami

Zábava

Porotu oslovila všetkými kávami prihlásenými do súťaže, čím sa zopakoval úspech z minulého roka a EBENICA COFFEE tak potvrdila svoju kvalitu.

Obľúbená pražiareň kávy EBENICA sa aj tento rok zúčastnila medzinárodnej gastro súťaže Great Taste, v ktorej obhájila svoj minuloročný úspech. Tento rok sa jej podarilo uspieť v kategórii espresso káv, a to so všetkými 4 prihlásenými produktami, medzi ktorými boli dva blendy a dve singlové kávy.

Greate Taste je jedna z najväčších medzinárodných gastronomických súťaží, v ktorej sú posudzované nápoje a jedlá z celého sveta. V porote, ktorá hodnotí kvalitu, je viac ako 500 gastro kritikov, šéfkuchárov, žurnalistov, potravinárov aj zástupcov reštauračného a obchodného sektoru.

A naša slovenská káva ich svojou kvalitou a novinkami zaujala aj tento rok.

Ocenené „hviezdy“ so širokou paletou chutí

Dve zlaté hviezdy, ktoré sa udeľujú menej ako 10 % súťažných produktov, získala kávová zmes Ebenica Intensivo. Tento blend 100 % Arabica kávy je špecifický svojou komplexnou chuťou a výraznými tónmi čokolády, tabaku a sladkého sirupu. Po jednej hviezde, ktorú porota udeľuje produktom s fantastickou chuťou, získali kávy Ebenica Duetto, El Salvador La Joya a organická káva Guatemala Acatenango.

Kým Duetto predstavuje lahodné spojenie Arabica kávy s Robustou, pre ktoré je charakteristická sladká chuť s tónmi horkej čokolády a ovocného sirupu, zvyšné dve víťazné kávy sú z celkom iného „súdka“. El Salvador La Joya je moderná espresso káva s plnou chuťou kakaa, ktorú dopĺňajú tóny vanilky a sladkého citrusu. Organická káva Guatemala Acatenango je zasa neskutočne sladká, v ktorej chuti možno objaviť tóny karamelu, sladkých mandarínok a horkej čokolády.

Pražiareň, za ktorou sú viditeľné úspechy a výborná káva

V pražiarni EBENICA COFFEE kladú dôraz nielen na výber kávovníkových zŕn a spoluprácu s kvalitnými pestovateľmi kávy, ale aj  na spôsob praženia. Technológiu do modranskej výroby zhotovili v holandskej firme Giesen, známej výrobou špičkových pražiacich strojov.

Modranská pražiareň kávy EBENICA COFFEE vznikla v roku 2009 a za viac ako 10 rokov si získala srdcia mnohých kávových nadšencov nielen doma, ale aj v zahraničí. Môžu za to medzinárodné ocenenia v Coffee Review USA z roku 2013 alebo spomínané Great Taste z roku 2019 a 2020.

K zákazníkom sa môžete zaradiť aj vy tým, že si vyberiete kávu podľa svojej chuti na www.ebenica.sk

- reklamná správa -