Presunúť na hlavný obsah

Adela Vincze Banášová

moderátorka

Adela Vincze Banášová

moderátorka
Miesto narodenia:
Bratislava
Partner/ka:
Viktor Vincze
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
40
Výška:
170 cm
Znamenie:
váhy
Povolanie:
moderátorka

Kariéra


Jej kariéra sa začala ešte počas strednej školy, keď pracovala v Teleráne ako anketárka. Spočiatku „skúšala šťastie“ aj ako modelka, čoskoro si však uvedomila, že to nie je cesta, ktorou by chcela kráčať, a tak sa vydala na cestu k moderovaniu. Úspešná bola tam i tam, v roku 1996 sa dostala do celoslovenského finále prestížnej modelingovej súťaže Elite Model Look, no presne v tom roku začala pracovať ako redaktorka Telerána Televízie Markíza. Neskôr sa dostala do FUN rádia do relácie Fun o piatej.

Do povedomia ľudí sa dostala vďaka najmä vďaka vtipnému spontánnemu prejavu. Spolu so Sajfom dodnes vytvárajú perfektnú moderátorskú dvojicu.
Po boku iného moderátora, Martina „Pyca“ Rauscha, moderovala tri série Superstar, kde ukázala Slovensku, že jej nerobí problém ani kamera a obrovské publikum. Práve táto šou jej otvorila dvere k moderovaniu veľkých televíznych projektov ako napríklad Let's Dance alebo Test národa 2006, pri ktorom jej sekundoval český moderátor Dalibor Gondík.

Jej humor je natoľko kvalitný, že diskutovala po boku veľkých slovenských humoristov v Sedem s.r.o.
Mala aj vlastnú Adela show na TV Markíza, kde spovedala známe osobnosti. Jej hosťkou bola napríklad aj známa ruská tenistka Anna Kurnikova. Moderovala aj talk show Trochu inak v Slovenskom národnom divadle, či TV program Chartshow alebo odovzdávanie cien OTO.

Súkromie


Je dcérou politika a spisovateľa Jozefa Banáša.
Má staršiu sestru, ktorá sa zaoberá veštením.

V minulosti chodila s finalistom prvého ročníka slovenskej SuperStar Tomášom Bezdedom, počas súťaženia v Let's Dance začala chodiť so svojim tanečným partnerom Petrom Modrovským, s ktorým sa po dvoch rokoch rozišli.
V júni 2017 sa vydala za moderátora TV Markíza Viktora Vinczeho a prijala jeho priezvisko.

Zaujímavosti


V novembri 2006 vydala spolu s kolegom – moderátorom z FUN Rádia Matejom „Sajfom“ Cifrom – knižku „Veci, o ktorých viete pomerne málo“. Napriek tomu, že sa kniha predávala len mesiac, stala sa jednou z najpredávanejších kníh roka 2006.

V novembri 2011 vyšla kniha Tri (rozhovory s Janom Štrasserom), v ktorej autor vyspovedal Adelu Banášovú, sopranistku Adrianu Kučerovú a herečku a zabávačku Petru Polnišovú.

Vtipná charakteristika


Chodiaca antitéza blondínkovských vtipov, multifunkčný televízny zázrak s nekonečnými nohami a pohotovosťou ostreľovača. Ak by sa slovenské ženské moderovanie datovalo biblickým spôsobom, používali by sme spojenia „pred Adelou“ a „ po Adele“. Svojim výzorom sa stala ikonou pre mnohé ženy neštandardnej krásy a zo svojich nedostatkov urobila prednosti.