Presunúť na hlavný obsah

Elvíra Chadimová

Podnikateľka a prezidentka Občianskeho združenia Top centrum podnikateliek

Elvíra Chadimová

Podnikateľka a prezidentka Občianskeho združenia Top centrum podnikateliek
Miesto narodenia:
Kittseé, Rakúsko
Vek:
80
Znamenie:
kozorožec
Povolanie:
Podnikateľka a prezidentka Občianskeho združenia Top centrum podnikateliek

Štúdium


1947 – 1958 Jedenásťočná stredná škola, Bratislava

1962 Filozofická fakulta UK, Bratislava, slovenčina – ruština

1982 Univerzita St. Petersburg

2001 kurz školiteľov a trénerov

Kariéra


Začínala ako pedagogička. V rokoch 1963 – 1964 učila na základnej škole v Gajaroch, neskôr pôsobila na dvoch základných školách v Bratislave. V rokoch 1988 – 1990 bola zástupkyňou na Strednom odbornom učilišti potravinárskom. V roku 1990 založila vzdelávaciu firmu PTK-Echo GROUP, ktorej súčasťou je tiež hotel Echo v Bratislave, penzión Echo v Tatranskej Lesnej, ktorý má agentúra v prenájme, školiace a rekreačné zariadenie v Modre – Harmónii a vzdelávacia a prekladateľská agentúra PTK- ECHO v Bratislave s filiálkami v Košiciach, Kežmarku a Martine.

V roku 1993 založila Elvíra Chadimová dcérsku spoločnosť v Českej republike PTK-ECHO BOHEMIA.
O dva roky neskôr vybudovala vzdelávací software, ktorý sústredila na vzdelávanie pracovníkov v oblasti hotelierstva a gastronómie, od top manažmentu po robotnícke profesie, vrátane jazykového vzdelávania. Vzdelávacie programy sú zamerané najmä na finančný, gastronomický, personálny manažment a manažment marketingu.
V roku 1995 založila Súkromné slovanské gymnázium v Bratislave, ako jeho majiteľka vystupovala do roku 2002. Gymnázium má pracoviská aj v Kežmarku, Martine a Nitre.

Pôsobenie


Od roku 2000 je doktorka Chadimová členkou predstavenstva Zväzu hotelov a reštaurácii na Slovensku. Je tiež prezidentkou Občianskeho združenia Top centrum podnikateliek, ktoré bolo založené v roku 2001 ako nezávislá organizácia, združujúca ženy – podnikateľky bez ohľadu na politickú príslušnosť, vierovyznanie, národnosť a rasu.

Ocenenie


V roku 2002 zvíťazila Elvíra Chadimová v hlavnej kategórii súťaže Vynikajúca podnikateľka Slovenska, ktorú už niekoľko rokov organizuje Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania.

Na Medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour bola v roku 2004 vyhlásená za Osobnosť cestovného ruchu.