Presunúť na hlavný obsah

Mel C

speváčka, skladateľka, herečka a podnikateľka
Melanie Chisholm

Mel C

speváčka, skladateľka, herečka a podnikateľka
Miesto narodenia:
Widnes, Cheshire, Anglicko
Partner/ka:
Thomas Starr
Rodinný stav:
slobodná
Vek:
46
Výška:
168 cm
Znamenie:
kozorožec
Povolanie:
speváčka, skladateľka, herečka a podnikateľka
Osobný web:
www.melaniec.net

Detstvo


Navštevovala strednú školu vo Fairfielde, kde študovala spev a tanec. Od pätnástich študovala na „Doreen Bird College of Performing Arts“ v Sidcupe v Kente v obore tanec, spev, dramatické a muzikálové divadlo.
Počas školy sa zúčastnila konkurzu, ktorý vyhlásili Chirs a Bob Herbertovci. Ich cieľom bolo sformovať úspešnú formáciu dievčat, ktoré by sa vedeli hýbať a celkom slušne spievať. Melanie na konkurze uspela a v poslednom ročníku zavesila školu na klinec.

Kariéra


Už prvý singel „Wanabe“ spravil z Melanie, spolu s ostatnými členkami Spice Girls, hviezdy z jedného dňa na druhý. Počas turné k druhému, rovnako úspešnému albumu Spiceworld, sa Geri Halliwel rozhodla kapelu opustiť. To naštrbilo perspektivitu celej kapely, a aj ostatné "spajsky" sa po posledom, treťom albume s príznačným názvom "Goodbye", rozhodli skončiť. Každá sa vydala svojim smerom.
Melanie si vybrala svoj vlastný štýl. Prvým krokom v jej sólovej kariére bol duet s úspešným americkým spevákom Bryanom Adamsom. Prvé miesto v britskej hitparáde jej však priniesol až tretí singel, na ktorom spolupracovala s dneš už nebohou raperkou a R&B skladateľkou Lisou „Left Eye“ Lopez.
Doposiaľ vydala päť sólových albumov: Northern Star, Reason, Beautiful Intentions, This Time, The Sea.

Zaujímavosť


Napriek tomu, že pred dvoma rokmi porodila dcérku Scarlet Starr, ktorú má so svojim priateľom Thomasom Starrom, nemieni sa vydať, pretože sa obáva, že manželstvo by zničilo ich vzťah.