Presunúť na hlavný obsah

Kate Moss

modelka

Kate Moss

modelka
Miesto narodenia:
Addiscombe / Croydon, Veľká Británia
Partner/ka:
Jamie Hince
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
47
Výška:
172 cm
Miery:
86-61-86
Znamenie:
kozorožec
Povolanie:
modelka

Ďalšie informácie


Celým menom Katherine Ann Moss je anglickou supermodelkou a módnou návrhárkou. Je tvárou mnohých známych kozmetických a odevných značiek. Svet ju pozná aj vďaka vzťahom s hercom Johnnym Deppom či spevákom Petom Dohertym, ako aj vďaka aféram s drogami.

Katin otec pracoval v cestovnej kancelárii a matka bola ženou v domácnosti. Kate má mladšieho brata Nicka Moosa. Rodičia sa rozviedli, keď mala 13 rokov. O rok neskôr, na ceste z rodinnej dovolenky na Bahamách späť do Anglicka, si ju na letisku všimla Sarah Doukas z modelingovej agentúry Storm. Práve táto udalosť odštartovala jej kariéru modelky.

Prvý úspech prišiel s fotením pre časopis Face, kde sa na titulke objavila nahá. V porovnaní s ostatnými modelkami 80-tych rokov bola Kate neobvykle nízka a chudá, práve ona odštartovala novú vlnu v modelingu - waif look (waif znamená zanedbanec, otrhanec, vagabund).

Postupne sa stala tvárou takmer všetkých významných značiek, na začiatku kariéru ju preslávila najmä kampaň pre Calvina Kleina. Postupne spolupracovala so značkami ako Bvlgari, Burberry, Calvin Klein, Dior, Dolce & Gabbana, Givenchi, Gucci, Chanel, Louis Vuitton, Rimmel, Roberto Cavalli, Versace, Yves Saint Laurent a mnoho ďalších.

Kate sa taktiež objavuje na obálkach prestížnych módnych časopisov celého sveta. Objavila sa napr. na titulkách Vogue, Another, Vanity Fair či The Face a ďalších. Len na obálke britskej Vogue sa celkovo objavila 24-krát.

Od roku 2007 Kate navrhuje aj svoje vlastné kolekcie oblečenia a doplnkov pre britskú odevnú spoločnosť Topshop, s ktorou má uzatvorenú zmluvu. Svojim štýlom ovplyvňuje a udáva trendy ženám celého sveta. V tom istom roku Kate predstavila aj svoju prvú vôňu s názvom Kate Moss.

Po svojom boku vystriedala Kate viacero známych chlapov, v súčasnosti žije so svojim manželom Jamiem Hincom, gitaristom rockovej kapely The Kills, s ktorým tvoria pár od roku 2007 a 1. júna 2011 sa vzali.