Presunúť na hlavný obsah

Nela Pocisková

speváčka, herečka, tanečníčka

Nela Pocisková

speváčka, herečka, tanečníčka
Miesto narodenia:
Bratislava
Partner/ka:
Filip Tůma
Rodinný stav:
slobodná
Vek:
29
Znamenie:
váhy
Povolanie:
speváčka, herečka, tanečníčka
Osobný web:
https://www.facebook.com/NelaPociskova.sk/


K spevu Nela inklinovala už od detstva, prvým úspechom bola rola Katky v muzikály Neberte nám princeznú, keď mala 14 rokov. Na kastingu si ju všimol režisér Ján Ďurovčík, ktorý s ňou začal spolupracovať a kresať z nej hviezdu. S Ďurovčíkom neskôr tvorila niekoľko rokov milenecký pár.
V divadle sa predstavila aj v ďalších hrách: tanečná dráma Labuťko, Fidlikant na streche či Popolvár. Objavila sa aj v muzikály West Side Story.

Nela sa presadila aj v slovenských seriáloch, v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade predstavovala jednu z hlavných protagonistiek, neskôr sme ju mohli vidieť v seriáli, Búrlivé víno.

Nela patrí aj k populárnym slovenksým speváčkam, v roku 2009 sa dokonca zúčastnila medzinárodného kola Eusovision Song Contest v Moskve, kde sa predstavila spolu s Kamilom Mikulčíkom s piesňou Leť tmou.

V roku 2013 podpísala zmluvu s vydavateľstvom EMI a so skladbou „So In Love“ sa držala na popredných priečkach Airplay TOP 100 niekoľko týždňov. Jej debutový album vyšiel v tom istom roku pod názvom „War“.
Nela je známa ale aj z muzikálov, ktorých má na konte niekoľko. Medzi najznámejšie patria Ôsmy svetadiel (rola Jany), Pomáda (rola Sandy) alebo Rómeo a Júlia (rola Júlie), či Robin Hood (rola Lady Marianny).
Od leta 2013 sa v súkromí viac-menej nepretržite stretávala s hercom Filipom Tůmom s ktorým utvorili stabilný pár a majú jedno dieťa.