Vieme, ako dosiahnuť dokonalú pleť do leta: Vďaka týmto tipom nebudete potrebovať žiadny mejkap

Okrem pravidelného cvičenia pre dosiahnutie vašej vysnívanej postavy do leta, by ste mali začať aj so zvýšenou starostlivosťou o pleť.

Vďaka tejto starostlivosti bude vaša pleť vyzerať sviežo a zjednotene

Vďaka tejto starostlivosti bude vaša pleť vyzerať sviežo a zjednotene

Zdroj: Profimedia

Vaša pleť je po zime unavená, oslabená a potrebuje okamžitý detox. Vyčerpanú pleť bez života môžete teraz „refrešnúť“ pomocou šiestich účinných tipov, ktoré vám zaručia svieži vzhľad. Začnite s každodennou rutinou už dnes a dopracujte sa k bezchybnému vzhľadu. Letné mesiace si tak budete užívať bez potreby mejkapu a zbytočných líčidiel.

Mohlo by vás zaujímať: Prečo by ste mali v starostlivosti o pleť používať prírodné oleje? Vďaka týmto piatim bude vaša pleť žiariť

Bylinkové zábaly

Zbavte sa pupienkov a upchatých pórov pomocou byliniek. Pravidelnými zábalmi z liečivým bylín sa vaša pleť postupne zbaví nečistôt a zároveň zreguluje tvorbu mazu. Dôležité je napariť vašu pleť, pri ktorej sa otvoria póry a následne naniesť zábal. Použite tymián, rozmarín či oregano a nechajte pôsobiť minimálne 20 minút. Po uplynutí času zotrite zmes navlhčeným uterákom. Pravidelný bylinný zábal vám vyplaví všetky nečistoty a vaša pleť nadobudne svieži vzhľad.

Olej namiesto krému

Vedeli ste, že hydratačný krém vašu pleť len zbytočne zaťažuje? Vymeňte svoj krém za ľahký pleťový olej, ktorý pleť účinne lieči a zároveň zjemní. Blahodarné účinky prinášajú arganový a ružový, pretože majú protizápalové schopnosti. Pravidelným používaním pleťového oleja bude vaša pokožka rozžiarená a pripravená na leto bez mejkapu.

Peeling

Dôkladný peeling je základným prvkom v starostlivosti o pleť. Zanesená pokožka potrebuje po zimných mesiacoch odstrániť odumreté bunky a vyhladiť povrch. Vyberte si produkt, ktorý je určený presne vášmu typu. Medzi liečivé a účinné peelingy patria najmä tie z morskej soli.

Morské riasy

Investujte do kvalitných potravín a zaraďte do svojho jedálnička viac organických potravín. Určite už dobre viete, že v starostlivosti o pleť zohráva veľkú rolu aj zdravá strava. Medzi najúčinnejšie potraviny, ktoré vám ozdravia pleť patria práve morské riasy. Skvelou alternatívou môže byť aj chlorella či zelený jačmeň vo forme prášku. 

Sauna

Saunovanie je veľkým pomocníkom v boji s nepríjemnými vyrážkami. Pravidelným naparovaním sa vaša pleť automaticky prečisťuje a zároveň vylučuje škodlivé látky. Zaraďte do svojho pravidelného rituálu aj návštevu welness, ale nezabudnite si pred vstupom do sauny pleť dôkladne odlíčiť. 

Prečítajte si aj: Vďaka tomuto triku od krásnej Audrey Hepburn dosiahnete dokonalý pohľad: Vaše mihalnice nikdy nevyzerali lepšie

Prirodzenosť

Začnite svoju pleť postupne pripravovať na dni bez mejkapu. Vo všetkom, čo robíte, musí existovať postupnosť, na ktorú si vaša pokožka musí zvyknúť. Vymedzte si aspoň 3 dni v týždni, kedy sa nebudete vôbec líčiť. „Nahá“ pleť si oddýchne od zbytočnej záťaže a poďakuje sa vám zdravým a rozžiareným vzhľadom. Tak čo, idete do toho?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba