Vneste do svojho bývania kúsok duše pomocou kvetov: Aj takto jednoducho sa dajú zakomponovať do interiéru

Niekedy stačí aj tak málo ako jednoduchý kvet, aby sa celkové pôsobenie vášho domova zmenilo na nepoznanie. Nechajte sa inšpirovať zopár tipmi, ako umiestniť kvety v priestore tak, aby vynikli, vydržali čo najdlhšie a splnili svoj účel.

Skrášlite si kúpeľňu na nepoznanie

Skrášlite si kúpeľňu na nepoznanie

Zdroj: Hamilton-Gray Design, Inc.

Kuchyňa jednoducho potrebuje kvety

Či už vaša kuchyňa patrí medzi tie menšie, alebo disponujete obrovskými priestormi s ostrovčekom uprostred, kvet v kuchynských priestoroch je doslova nutnosťou. Nebojte sa rozbiť priestor jednoduchou vázou alebo kvetináčom, ktorý umiestnite rovno do stredu ostrovčeka či na barový pult. Tento jednoduchý prvok celý priestor neuveriteľne oživí.

Inšpirujte sa: Zopár malých zmien a váš domov sa premení na raj. Spoznajte trendy v bývaní na rok 2017

Veľké a pútavé

Obrovské kvety, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú skôr stromy či kríky v záhrade než izbovú rastlinu, sú v súčasnosti neuveriteľne trendy. Pokúste sa zladiť kvetináč so štýlom vášho interiéru a nechajte rastlinu, nech sa vypína v obývačke či v jedálni. Venujte jej dostatok priestoru, aby sa mohla slobodne rozpínať a rásť. Či už jej darujete jeden z rohov alebo sa rozhodnete s priestorom viac experimentovať, to je už na vás.

Nevyužité sa stane využitým

Ak aj vás trápi, čo s priestorom v klenbách stien či medzi poschodiami alebo priamo na schodisku, váš problém je vyriešený. Venujte toto nevyužité miesto kvetu podľa vášho vkusu a neuveríte, ako veľmi sa zmení celkový vzhľad vášho domova. Rastliny majú rady miesta, kde majú dostatok priestoru a slnka, preto sa aj pri nich riaďte pravidlom, že menej je naozaj niekedy viac.

Prečítajte si: Sympatický bytový dizajnér André Sedmák: Dôvera klienta je tá najcennejšia investícia

Oheň a oáza kvetov

Pokiaľ vlastníte krb, ktorý vám svojím ohňom skrášľuje interiér obývačky, nebojte sa na jeho rímsu položiť zopár kvetov. Kombinácia ohňa a kvetov je priam magická. Ich farby totiž pri svetle plameňov nadobudnú nový rozmer a vaše obývacie priestory budú pôsobiť ešte útulnejšie.

Spravte si z kúpeľne džunglu

Cíťte sa ako v pralese a nechajte sa unášať oázou pokoja v podobe kúpeľne plnej exotických rastlín. Pokojne postavte veľký kvetináč priamo vedľa vane či na okno nad ňou. Ak si zapálite zopár sviečok, doprajete si horúci kúpeľ a zo všetkých strán vás budú obklopovať krásne kvety, okamžite zabudnete na všetky starosti či dokonca i na to, že ste stále vo vlastnom dome a nie na exotickej dovolenke.

Mohlo by vás zaujímať: Týchto 10 tipov vám z obývačky vytvorí doslova raj v dome: Zmeňte svoje bývanie na nepoznanie

Hrajte sa s priestorom

Niekedy stačí, keď sa s priestorom tak trošku pohráte, využijete odraz či silu zrkadla a všetko može mihnutím oka pôsobiť inak.  Priestor sa vďaka kvetom a ich odrazom zmení na nepoznanie a vy nebudete musieť do živej výzdoby skoro vobec investovať. Dajte však pozor, aby všetky detaily do seba zapadali. Zrkadlo treba umiestniť tak, aby malo i iné využitie okrem toho, že sa stará o oživenie priestoru a umelé znásobovanie množstva kvetov.

Buďte romantickí

V prípade, že disponujete malým kútikom, v ktorom si radi vychutnáte poobedný čaj či kávu, skrášlite ho kyticou poľných kvetov. Stačí len, ak budú farbou ladiť s ostatnými doplnkami a vy máte o hravosť a originalitu postarané. Nič predsa nie je krajšie ako kombinácia vône čerstvých kvetov a kávy. 

Páčia sa vám kvety ako interiérový doplnok?

Áno
186
Nie
3
Hlasovalo: 189

Foto:
Hamilton-Gray Design, Inc., Tom Howley Kitchens, Jh Remodeling, Inc., Lori Denis, Inc., Summer Thornton Design, Inc.
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba