5 jednoduchých trikov ako sa zbaviť elektrizujúcich vlasov: Po tomto vás už nebudú tak trápiť

Kombinácia studeného vzduchu a vlhkosti spôsobuje zvýšenie statickej energie, ktorá zelektrizuje vaše vlasy. Zistili sme však, čo pomáha odstrániť tento jav.

Prinášame vám skvelé tipy, ktoré vám pomôžu pri elektrizujúcich vlasoch

Prinášame vám skvelé tipy, ktoré vám pomôžu pri elektrizujúcich vlasoch

Zdroj: Profimedia

Určite poznáte ten pocit, keď prídete ráno do práce, vyzlečiete si sveter a vaše vlasy sa vám postavia dupkom.  Nepríjemná záležitosť, ktorá sa stala každodennou rutinou vám každé ráno pripomína, že je načase s tým niečo urobiť. Prinášame vám 5 jednoduchých trikov, s ktorými odbúrate efekt elektrizujúcich vlasov.

Prečítajte si aj: 5 vlasových trendov, ktoré v roku 2017 uvidíte na tých naj „chic“ ženách: Tieto účesy kraľovali na módnych prehliadkach

Drevený hrebeň

Ak vaše vlasy nadmerne elektrizujú, je potrebné používať drevený hrebeň namiesto kefy na vlasy. Práve tá spôsobuje vysoké množstvo statickej energie, ktorá vedie k nepríjemnej záležitosti. Pokúste sa znížiť vaše prečesávanie vlasov počas dňa na minimum. Tým nemyslíme, aby ste sa prestali o svoje vlasy starať úplne! Nezabúdajte však, že čím častejšie si ich prečesávate, tým viac sa v nich stupňuje elektrina.

Šampón bez silikónov

Je veľmi dôležité si vybrať správny šampón, ktorý vám pomôže odbúrať elektrizujúce vlasy. Pri kúpe nového si pozorne prečítajte jeho prísady, ktoré obsahuje. Najlepšou voľbou je používať šampón bez silikónov, pretože tie spôsobujú nadmerné elektrizovanie. Poobzerajte sa po šampónoch, ktoré sú určené pre jemnejšie vlasy a majú tendenciu zoceliť povrch vlasu. 

Nepoužívajte uterák!

Po umytí šampónom sa nesnažte  vaše vlasy vysušiť uterákom. Trenie povrchu vašim vlasom vôbec neprospieva, práve naopak! Namiesto uteráka použite bavlnenú látku, ktorá bude šetrnejšou a lepšou voľbou. Môžete sa vynájsť a použiť staršie bavlnené tričko, či detskú látkovú plienku. Tá vaše vlasy šetrne vysuší bez zbytočných nepríjemností.

Hydratačný krém

Malé množstvo hydratačného krému vám pomôže odstrániť elektrizujúce vlasy. Neveríte? Naneste si malé množstvo do dlaní a rozotrite po dĺžke vlasov. Hydratačný krém vaše vlasy zjemní a napomôže proti ich zelektrizovaniu. Vyskúšajte tento jednoduchý trik, ktorý vám zaručene pomôže.

Mohlo by vás zaujímať: Strapaté obočie je jednoducho hitom, no pri jeho nosení sa treba riadiť týmito pravidlami!

Zvoľte správne materiály

Kabáty a svetre sú v tomto prípade out! Ak mávate pravidelný problém s neposlušnými vlasmi, je lepšie ak tieto kúsky zo svojho šatníka vyradíte nadobro. Skvelou obmenou môže byť množstvo iných variant, ako napríklad rifľovina či kožené materiály. 

Trápia aj vás elektrizujúce vlasy?

áno
95
nie
13
Hlasovalo: 108

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba