VIDEO: Psychologička radí: Čo robiť v prípade, že partner nechce dieťa? Čitateľke Martine nakoniec pomohlo toto

Kým Martina túžila po dieťati, jej partner o deťoch nechcel ani počuť. Všetko sa však po rokoch vzťahu vďaka jednému rozhodnutiu zmenilo.

Jeho názor sa nakoniec zmenil
Jeho názor sa nakoniec zmenil

Martina napriek partnerovmu rozhodnutiu po dieťati túžiť ani po rokoch neprestala. Až neskôr si uvedomila skutočný dôvod, kvôli ktorému jej partner deti nechcel. 

FEMINITY TV: Vypočujte si pohľad na danú problematiku a radu od psychologičky Dáši Ciprichovej

Inšpirujte sa: Máte túto vlastnosť? Presvedčte sa, či vo vás muži vidia len dočasnú partnerku, alebo ženu na celý život

Hoci mala Martina po 30-tke, život si užívať neprestala. Bola majiteľkou podniku a jej práca zahráňala časté stretávanie sa s ľudmi. Práve to ju najviac napĺňalo. Takmer stále a aj vo svojom súkromí potrebovala okolo seba ľudí. Bola otvorená, spoločenská a úplne bezprostredná. Na jednej z akcií stretla Petra. Netrvalo dlho a po niekoľkých stretnutiach sa dali nakoniec dokopy. Až neskôr však zistila, že je úplne iný, ako si myslela. Bol uzavretý, mal rád samotu a hlavne pokojný štýl života. Napriek tomu jej na večierky a akcie chodiť nezakazoval. On sám sa ich však len málokedy zúčastnil. Všetko medzi nimi vyzeralo byť v poriadku, až kým neprišla reč na dieťa. Takmer všetky Martinine kamarátky to mali už za sebou, alebo boli v očakávaní, iba ona nie. 

On však deti nechcel

Keď navrhla Petrovi, aby si spravili dieťa, nesúhlasil. Najskôr potreboval čas, potom sa na to ešte necítil a po dvoch rokoch to s prehováraním vzdala. V tom čase dostal Peter ponuku, kvôli ktorej musel odísť minimálne na tri roky do zahraničia. Pre Martinu to znamenalo rozhodnutie sa medzi podnikaním a partnerským životom mimo Slovenska. Nakoniec sa rozhodla odísť spolu s ním. Ich život sa zmenil hlavne v tom, že mali viac času na seba a ona sa začala venovať hlavne domácnosti a Petrovi. O pár mesiacov na to otehotnela. Nespravila to však za jeho chrbtom, ale on sám nakoniec názor zmenil. Hlavným dôvodom vraj bolo to, že predtým nemal v Martine pocit istoty. Keď sa však kvôli nemu presťahovala vedel, že zrejme nebude len ďalším v poradí a ona sama bude mať na dieťa čas, ktorý nikdy predtým nemala.

Čítajte aj: 7 dôvodov, prečo by ste svojmu dieťaťu nemali dávať odmalička všetko: Šiesty bod by ste určite zažiť nechceli

Ak sa nachádzate v podobnej situácií, možno vám pomôže aj rada skúsenej psychologičky. Všetko vraj závisí od toho, akou partnerkou ste vy sama.

Foto:
Profimedia, Video: Ján Zemiar
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba